Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Backley bude v Nymburku vyučovat

5 2003
Nymburk - Chcete vidět čtyřnásobného mistra Evropy a olympijského medailistu v hodu oštěpem Steva Backleyho v roli trenéra a přednášejícího? Přijeďte se o víkendu podívat do sportovního centra v Nymburku. Sem velký kamarád Jana Železného pozval největší světové talenty na tréninkový kemp.

Britský oštěpař bude působit i v roli přednášejícího a chystá světovým nadějím předávat zkušenosti a rozdávat rady.

Od pátku do neděle budou ve v Nymburku trénovat a získávat vědomosti vedle předních evropských trenérů ze Švédska, Belgie, Norska a Finska mimo jiné i jednadvacetiletý světový juniorský rekordman Andreas Thorkildsen z Norska a velký finský talent Jarkko Koski Vahala. Z českých oštěpařů se zúčastní mistryně Evropy do 22 let Jarmila Klimešová.

"V pátek a v sobotu se bude trénovat, jinak jsou na programu přednášky," řekl Jan Pospíšil, Backleyho český manažer.

Brit bude radit talentovaným juniorům zejména v otázkách kondiční přípravy. "Všichni chtějí hned výkony a na fyzičku zapomínají," vysvětlil Pospíšil.

Akcí Backley zahajuje vzdělávací cyklus, který bude příští rok pokračovat v Británii. "Je to poprvé, kdy je aktivní sportovec iniciátorem programu zaměřeného na rozvoj své disciplíny," řekl Pospíšil, který s Backleym nedávno natočil i metodický film. Kontaktoval i bývalého svěřence Železného, který je však nyní na soustředění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze