Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Promarnil jsem životní šanci, mrzí mě to, kál se výškař Bába

Výškař Jaroslav Bába na halovém ME v Praze. | foto:  Dan Materna, MAFRA

8 2015
Tolik toužil po medaili před pražským publikem, ale nebylo mu přáno. Na zkušeného výškaře Jaroslava Bábu zbylo "jen" páté místo za výkon 228 centimetrů. "Strašně jsem si přál, aby to zacinkalo, což se bohužel nepovedlo. Mrzí mě to," litoval.

A náladu mu to pokazilo o to víc, že na zlato stačilo 231 centimetrů.“No právě, chybělo tak málo. Byla to životní šance předvést se na takovéhle akci před domácími diváky. Strašně mě to mrzí,“zopakoval.

V čem byl jeho největší problém? „Zřejmě v atmosféře. Ta mi šla maž pod kůži, a já byl trochu staženej, možná přemotivovanej. Prostě to nedopadlo,“ kroutil hlavou svěřenec trenéra Jana Janků staršího.

Přitom jeho třetí pokus na výšce 231 centimetrů byl velice nadějný. „Jo, o laťku jsem jen lehce brnknul. Kdyby tam zůstala, mohlo být všechno jinak. Jenže to jsou jen kdyby...“

A pak se ještě jednou vrátil k atmosféře v O2 areně. „Skákal jsem ten pokus krátce po výhře Jakuba Holuši. To mě tak rozpumpovalo že jsem do toho vletěl jako... Vůbec jsem nedokázal zkoordinovat tělo. To ale k hale patří, s tím se člověk musí umět vyrovnat. Tedy - pokud chce medaili,“ hlesnul.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze