Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nymburské juniory čeká turnaj ve Španělsku. A fandění Realu či Barceloně

Lubomír Růžička (vlevo) a Pavel Beneš, trenéři BA Nymburk před logem CBA, hostitelským klubem turnaje v Las Palmas. | foto: Facebook BA Nymburk

19 2015
Basketbalisté Nymburka jsou na cestách po celé Evropě tak často, až se jim to někdy zajídá. Pro jejich potenciální nástupce z Basketbalové akademie je však tohle velký svátek. Ve středu ráno odletěli na mezinárodní turnaj do Las Palmas, na Kanárských ostrovech na ně čekají celkem čtyři zápasy.

„Mezinárodní konfrontace je jedním ze základních stavebních kamenů našich akademií. Účastí na turnaji v Las Palmas sledujeme několik faktorů, přičemž sportovní konfrontace je prioritní,“ uvedl Michal Ježdík, sportovní ředitel nymburského klubu.

Turnaj ve Španělsku je vypsán pro ročníky 1997 a mladší. Nymburský klub budou reprezentovat tito talentovaní čeští a slovenští basketbalisté: Theodor Dlugoš, Eduard Kotásek, Patrik Sarna, Jan Mráz, Martin Šiler, Marek Ivan, Mikuláš Vitek, Martin Kolář, Adam Bubeník, František Kurka, Roman Hořejš, Dominik Štěpán. Trenéry výběru jsou Pavel Beneš a Lubomír Růžička.

„Pro kluky to bude zkušenost. Chceme, aby si vybudovali návyky spojené s cestováním a stravováním na výjezdech, což souvisí i s možnými změnami počasí, jinou kulturou, kombinací cestování letadlem a autobusem, bydlení na hotelu a podobně,“ řekl Ježdík.

Turnaj pořádá Canarias Basketball Academy (CBA), která je součástí programu Oakley College, soukromou vzdělávací institucí působící ve Španělsku, USA a Velké Británii.

CBA se snaží, aby hráči byli úspěšní nejen na hřišti, ale i ve studiu. „Takže se dá říci, že razí stejnou filozofii jako naše Basketbalová akademie Nymburk,“ podotkl Michal Ježdík.

Na turnaji startuje šest družstev, Středočeši narazí v základní skupině na Gran Canaria a CBA Senior 96. Podle umístění ve skupině bude následovat zápas o konečné umístění.

Kromě samotného turnaje čeká na mladé hráče ještě jedna basketbalová lahůdka. Jelikož se ve stejnou dobu na stejném místě hraje Copa del Rey, což je turnaj Španělského poháru, mohou se těšit na návštěvu jednoho ze zápasů.

Může se jednat třeba o Real Madrid nebo Barcelonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze