Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarské basketbalistky v přípravě prohrávají, ale herně se zvedají

Kapitánka reprezentační osmnáctky Karolína Malečková nyní patří mezi tahounky BA Karlovy Vary. | foto: FIBA / Václav Mudra

28 2015
Mladý tým basketbalistek začal zápasovou přípravu dvěma porážkami. Hlavu však rozhodně nevěší a trenérka Marcela Krämer pozoruje herní posun a zlepšení. Družstvo v hale trénuje od poloviny měsíce a věří v sezonu, kdy nebude na hraně sestupu z Ženské basketbalové ligy.

Nový název a nová hala. Nová trenérka. A výčet pokračuje: nový kádr a nové ambice. Vyšší. Basketbalová akademie Karlovy Vary - jak zní nový název klubu - už se připravuje na nový ročník.

Začlenila mladé hráčky a chce se vyhýbat bojům o záchranu. „Společně s novou trenérkou Marcelou Krämer chceme s holkama bojovat o lepší příčky,“ doufá klubový šéf Roman Maleček.

Družstvo zahájilo přípravu na sezonu v polovině srpna a už stihlo odehrát i dva přípravné zápasy. Oba prohrálo. Nároky na mladé basketbalistky se musí zvyšovat postupně. Ze spolupráce s BA Sparta by Vary měly těžit výhledově. „Nevyhneme se vlnám, na kterých mladé hráčky asi budou hrát a posouvat své výkony,“ tuší.

BA Karlovy Vary

hráčky pro sezonu 2015/16 v ŽBL

Karolína Malečková (nar. 1997)
Eva Moučková (1996)
Dana Kušlitová (1990)
Andrea Andělová (1994)
Hana Šmídková (1992)
Julia Reisingerová (1998)
Aneta Zuzáková (1996)
Kateřina Rokošová (1997)
Michaela Tvrdíková (1996)
Patricia Gallasová (1998)

Během posledního týdne tým podlehl univerzitnímu celku Syracuse University 56:97. „Do té doby jsme měli jen šest společných tréninků a na hře to bylo rozhodně cítit. Soupeř už měl odehráno několik zápasů a svou připravenost prodal. Pro nás ale dobrá zkušenost, za každou takovou jsme rádi,“ říká optimisticky Maleček.

Ve středu BA podlehl Kočkám z Chemnitzu těsně o tři body 56:59. „Přesto ho může hodnotit kladně a to zejména díky nasazení a bojovnosti,“ všiml si kladných stránek zápasu. „Oproti prvnímu zápasu se výkon posunul k vyšší basketbalové kvalitě.“

Před sebou mají basketbalistky odvetu na půdě ambiciózního německého celku a finiš přípravy na start soutěže proběhne v polovině září na turnaji v Ostravě. „Tam už snad výkony budou opravdu gradovat a blížit se ligovému zápasu,“ doufá Roman Maleček.

Soutěžní ročník tým otevře proti Nymburku 20. září na domácí palubovce v hale vonící novotou. Až tehdy přijde opravdový test, jak nese spolupráce kýžené výsledky. „Horší než loni to být nemůže,“ hořce se šéf ušklíbne.

Karlovarský tým rozhodně nebude patřit mezi favority ženské ligy. Mladé hráčky budou sbírat zkušenosti v dospělém basketbalu. Ale chtějí být nepříjemným protivníkem, který bude trápit silné a po odmlce zase vrátí klubu play-off.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze