Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvakrát defekt na dálnici, karlovarské basketbalistky málem nedojely

Karlovarská basketbalistka Julia Reisingerová | foto: ČBF / Václav Mudra

17 2016
Tak to se jen tak nevidí, utkání šestého kola Ženské basketbalové ligy začalo s téměř hodinovým zpožděním, autobus s hráčkami BA Karlovy Vary měl totiž cestou do Městské haly Vodova dvakrát defekt. Nakonec se utkání odehrálo a KP Brno v něm zaslouženě slavil své druhé letošní vítězství, Vary porazil 91:60.

„Začátek ovlivnil náš pozdní příjezd do Brna,“ přiznal asistent karlovarské trenérky Roman Maleček. Domácím se podařilo ubránit pivotku Julii Reisingerovou, dala jen pět bodů, jelikož se nedokázala dostat do svých oblíbených pozic.

V celém duelu byly Brňanky ve všech směrech lepší, od doskakování (47:26) po úspěšnost střelby z pole (54 % versus 30,8 %), navrch trefily dvanáct trojek, z toho pět Marina Solopovová, stačilo jí osm pokusů.

Varům nešlo nic, trojky měly 14/4 a trestné hody 34/24. „I přes velkou snahu se nám nepodařilo vývoj zvrátit a výhra KP je zcela zasloužená,“ podotýká Roman Maleček.

Ač se nedařilo, byla na karlovarských děvčatech vidět snaha s utkáním něco udělat. To ocenil i trenér KP Brno Marian Svoboda. „Nebylo to tak snadné utkání, jsem rád, že zejména v naší střelbě bylo vidět zlepšení. S výsledkem můžeme být spokojeni, ve hře toho však musíme ještě dost zlepšit,“ uvedl.

Nejvyšší ženská basketbalová soutěž pokračuje v rychlém tempu dál. Už ve středu přivítá BA Karlovy Vary tým Handicap Brno, což není nikdo jiný než pokračovatel slavných Žabin.Najdete na iDNES.czmobilní verze