Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Až Švédky nás vrátily na zem, říká trenérka českých florbalistek

Momentka z utkání Česko - Švédsko | foto: ČFbU

8 2010
Napoprvé bodovaly, napodruhé taky, ale napotřetí už to nevyšlo. Na přípravném turnaji Škoda Floorball Cup ze série Euro Floorball Tour uhrály české reprezentantky remízy s Finskem (6:6), a se Švýcarskem (5:5), s mistryněmi světa ze Švédska prohrály včera 2:9.

"Ten zápas nás vrátil zase na zem," komentovala prohru trenérka českého výběru Markéta Šteglová. "Činnosti, které jsme v něm po hráčkách vyžadovaly, se nám nedařily. Na dobře postavenou švédskou obranu jsme nedokázaly nic vymyslet."

Češky mohly po utkání se Švédskem litovat především nepovedených přesilovek. "Místo toho, abychom skórovaly, jsme v nich třikrát inkasovaly. Po zbytečných chybách," podotkla Markéta Šteglová.

Přesto se obě trenérky českého týmu shodly na tom, že turnaj byl pro družstvo přínosem. "Chtěly jsme, abychom se prezentovaly agresivní hrou, abychom měli často míček na hokejkách. To se nám v prvních dvou zápasech dařilo," řekla Šteglová.

"Jen je škoda, že nám v těch zápasech s Finskem a Švýcarskem utekly závěry. Buď to bylo nekoncentrovaností, nebo únavou. Možná obojím," přidala se hlavní reprezentační trenérka Karolína Šatalíková.

"Kdybychom si dokázaly pohlídat vedení, mohly jsme uhrát lepší výsledky. Jenže holky pokaždé začaly na hřišti najednou zmatkovat." Šteglová ovšem ocenila výkon všech reprezentantek. "Splnily své úkoly. Některé více, některé méně. A my víme, na čem teď máme pracovat."

Hašová: S ligou se to nedá srovnat

Svou reprezentační premiéru v ženské kategorii má za sebou Tamara Hašová, devatenáctiletá útočnice extraligového celku 1. SC WOOW Vítkovice. "Je to větší zodpovědnost, je to rychlejší, hlavně je to těžší na nervy. A je tu větší důraz na koncentraci. Celkově je to náročnější," líčila Hašová své dojmy z turnaje Škoda Floorball Cup.

Nastupovala jste ve formaci se spoluhráčkami z klubu Andreou Pastuškovou a Zuzanou Macurovou. Pomohlo vám to?
Bylo poznat, že se s holkami známe, že spolu hrajeme v útoku. Na hřišti se vidíme. Cítím se jistější, vím, že mě můžou holky podržet. Bylo to lepší.

V zápase se Švýcarskem bylo po faulu na vás nařízeno trestné střílení. Vaše spoluhráčka Zuzana Macurová ho však neproměnila. Dobírala jste si ji, že jste se nechala faulovat zbytečně?
To ne. Spíš jsem se ji předtím snažila povzbudit, aby ho proměnila. A sama jsem to pak taky zkazila, když jsem šla na dvě minuty sedět.

Ale také jste daly gól, zasloužila se o něj Andrea Pastušková. Dokázaly jste vyvinout tlak.
To ano. Jsem ráda, že mě trenérky i holky podpořily. S výkonem jsem jakž takž spokojená.

Jaký byl zápas se Švédkami?
Byla to moje premiéra proti švédské reprezentaci. A jak se dalo očekávat, byl to nejtěžší zápas.

Dají se reprezentační zápasy srovnat s extraligou?
Moc ne, je to rychlejší, hraje se více do těla. Srovnávat se to nedá. Reprezentace je těžší.Najdete na iDNES.czmobilní verze