Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Avokádo chce vyhrát Primátorky

25 2000
P r a h a - Osmiveslice Dukly Praha a loď týmu Avokádo by měly v neděli pod Vyšehradem svést bitvu o vítězství v 87. ročníku Primátorek. Posádka složená z nejlepších veslařů mimo Duklu se pokusí prolomit dvacetiletou nadvládu armádního týmu. "Začali jsme se připravovat dřív, než bývalo zvykem, už v únoru. Měli jsme několik srazů, na nichž vykrystalizovala současná sestava. Věříme, že závod vyhrajeme," pravil odhodlaně trenér Avokáda Luboš Ondráček.

Posádku, která chce Dukle uzmout vítězství, tvoří Bača, Hošek, Obádal, Červinka, Karas, Cíger, Dohnal, Michálek s kormidelníkem Karáskem a motivovat by ji měla i stotisícová prémie za vítězství. "Hledali jsme způsob, jak udělat závod osmiveslic zajímavějším. Proto jsme utvořili tuto posádku, která by měla být konkurenceschopná suverénní Dukle," přiznal Pavel Pěkný, předseda pořádajícího oddílu Slavie a zástupce sponzora.

Zvýšenou konkurenci uvítala i Dukla, která se ale letos dostala do nezvyklé situace. Na základě nové dohody se svazem totiž nejlepší veslaři částečně trénují pod dohledem
reprezentačního trenéra. "Společně trénujeme teprve od minulého týdne, ale přesto věřím, že to zvládneme. Jedná se o zkušené závodníky, kteří společně jezdí léta," podotkl trenér Dukly Lubomír Čížek.

Soutěž byla uzavřena pro zahraniční posádky. "V minulosti se cizí osmy nevyplatily, proto jsme k tomuto kroku přistoupili. V dalších kategoriích ale zahraniční závodníci startovat mohou," vysvětlil důvod tohoto opatření ředitel závodu Jiří Poláček. Letos se tak na Vltavě představí zejména veteráni z Nizozemska, Švýcarska, Anglie a Rakouska.

Podobně jako loni bude od pátku na Václavském náměstí reklamní stan, ve kterém si budou moci příchozí vyzkoušet jízdu na veslařských trenažérech, uskuteční se v něm i autogramiáda skifaře Václava Chalupy.

Program Primátorek:
Sobota 27. května:
12:50 rozjížďky, 16:20 semifinále,
Neděle 28. května: 12:55 B-finále, 14:45 A-finále, 16:10 start závodu osmiveslic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze