Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autokrosaři se radují: krásné počasí se přestěhovalo do Humpolce

autokros - Autokros na trati v Humpolci. Ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MF DNES

4 2010
Dobrá zpráva. Ani vytrvalý déšť, který v posledních dnech pravidelně skrápěl Česko, by neměl ohrozit jeden z vrcholů letošní autokrosové sezony na Vysočině: závody Fuchs Oil Autocross Humpolec, třetí podnik mezinárodního mistrovství ČR.

"O víkendu nás čeká krásné počasí, takže nic nebrání tomu, aby se v Humpolci roztočila kola autokrosových speciálů," uvedl tiskový mluvčí závodu Josef Špaček.

Na trati Pod Vilémovským lomem se během soboty a neděle představí nejlepší čeští (a v řadě případů současně i špičkoví evropští) autokrosaři. "Na start by se měli postavit známé osobnosti jako například Roman Keřka, Jaroslav Hošek či Petr Bartoš, účast předběžně přislíbili i další," pochvaluje si Špaček.

Právě Bartoš je po dvou odjetých závodech mistrovství republiky na druhém místě královské divize D3, body však sbírá také v evropském šampionátu, kde se společně s Turkem a Hoškem po třech závodech seřadili od třetího do pátého místa s minimální ztrátou na vedoucího Francouze Baudeta a druhého Nizozemce Callaghana.

V divizi D3A pak v mistrovství Evropy bez bodové ztráty okupuje první místo Ondřej Musil.

Dvoudenní program v Humpolci zítra zahájí dopolední trénink, první ostré jízdy odstartují ve 12.30. Do druhé série rozjížděk zasáhnou už jen vozy kategorie Racer Buggy, zbytek pole čekají (stejně jako III. rozjížďky) o den později.

"Finálové jízdy jsou na programu v neděli od 13.30 do 16.30 hodin," upřesňuje program Špaček.

Fuchs Oil Autocross Humpolec

3. podnik letošního ročníku Timeseal Mezinárodního mistrovství ČR v autokrosu

Sobota

první oficiální trénink 9.45
druhý oficiální trénink 12.30
I. série rozjížděk 15.15
II. série rozjížděk RB 17.45

Neděle

II. série rozjížděk (mimo Racer Buggy) 8.30
III. série rozjížděk 10.30
finálové jízdy 13.30

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze