Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autokrosař Fejfar rekord nezískal, po kolizi závod nedojel

Václav Fejfar | foto: www.fejfar.cz

4 2016
V seriálu mistrovství Evropy v autokrosu mohl přidat rekordní 37. vítězství a osamostatnit se tím před legendou Jaroslavem Hoškem, ale místo toho v Nové Pace plány domácího závodníka Václava Fejfara zhatila kolize krátce po startu.

Fejfar na své domácí trati odstartoval nejlépe, ale hned ve druhé zatáčce se mu vypustilo pravé přední kolo a jeho závodní speciál se stal neovladatelný. Poté se dalších pět jezdců dostalo do kolize a sen o obhajobě vítězství z loňského roku se Fejfarovi rozplynul. „Zklamání je obrovské, ale jsou to závody a v těch k takovým kolizím dochází,“ říkal zklamaný Fejfar.

Co se vám vlastně v druhé zatáčce přihodilo? Vypadalo to, že odjíždíte na prvním místě, ale poté se hned šest jezdců dostalo do kontaktu.
Po úvodní strkanici v první zatáčce se mi vypustila pravá přední pneumatika a auto se stalo neovladatelným. Já jsem o tom nevěděl a narazil jsem do mantinelu, kluci zezadu do mě pak narazili. Naštěstí se nám nikomu nic nestalo, přestože ty rány byly opravdu veliké.

Teď budete mít asi velké starosti s opravou auta, abyste ho stihli připravit na další závody.
To budou opravdu velké starosti, abychom dali vše do pořádku. Do závodů ve Francii příliš času nezbývá. Navíc jak všechna ostatní auta o mě zastavovala, je můj vůz téměř na šrot.

Do kolize se dostal i Aleš Fučík, kterému jeho závodní speciál připravujete. Asi bude o to těžší oba připravit do příštích závodů.
Přesně tak, budeme připravovat dvě auta. Bohužel obě jsou na tom hodně špatně. O to těžší to bude.

Po závodech v Matchenbergu zřejmě v týmu panovala dobrá nálada, vždyť jste si domů přivezl vítězství a auto v pořádku.
Určitě, panovala naprostá spokojenost. My jsme v Pace celý závodní víkend laborovali se startovacími programy. Až konečně na finále jsme to trefili, a tak mi auto odjelo báječně. O to je zklamání větší.

V rozjížďkách o čas jste nestačil na Martina Samohýla, a proto jste startoval až jako druhý. Rozhodla o výsledku startovací pozice?
Právě tomu to dávám za vinu. Myslím, že kdybych startoval z první pozice, bylo by to jiné, ale nedá se nic dělat. Samozřejmě je to mistrovství Evropy a ten čas rozhodl.

Váš největší soupeř v boji o evropský titul Otakar Výborný nakonec dojel třetí a po závodě v Nové Pace na něj tak ztrácíte čtyři body.
Není nic ztraceno, to se dá nahnat třeba i v rozjížďkách,takže jedeme dál. Určitě nic nebalíme a budeme se snažit ztrátu dohnat. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří byli v Nové Pace znovu výborní a myslím, že si tyhle krásné závody museli užít.Najdete na iDNES.czmobilní verze