Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


"Šílený pes" zase padl. A zuřil: Jaký idiot vymyslel tuhle přezdívku?

GRATULUJU. Marinko Matosevic blahopřeje Kei Nišikorimu k postupu do 2. kola Australian Open. | foto: Reuters

15 2014
Je mu 28 let, není na žebříčku zrovna nízko (54. místo), přesto jsou pro něj 1. grandslamová kola zakletá. Australský tenista Marinko Matosevic prohrál na Australian Open v úvodním zápase podvanácté v řadě. A na tiskové konferenci našel hodně viníků: fanoušky, rozhodčí i vlastního kouče.

V tu chvíli bylo skoro moudřejší se Matosevicovi klidit z cesty. Po pětisetové prohře v 1. kole Australian Open s Keiem Nišikorim byl totiž jeho nepřítelem snad každý.

V první řadě umpirová rozhodčí, která ho nejprve napomenula za překračování časového limitu, poté mu udělila i trest. "Nesmysl. Neměl jsem dostat ani varování. Rozbila se mi čepice. Byl jsem si ji vyměnit a rozhodčí řekla: Dám vám varování. A já na to: OK.

Kouč: Chová se jako amatér

Ostrá slova od svého svěřence si Mark Woodforde nenechal líbit. "Je to od něj dost amatérské. Strávil jsem velkou část roku 2013 tím, že jsem se pokoušel dát jeho kariéře znovu správný směr. Ale na kurtu se pořád chová tak amatérsky. Bojuje sám se sebou, nepřijímá zodpovědnost za to, co se děje na kurtu. Je hrozně snadné vinit ostatní," řekla někdejší deblová jednička.

Jenže v dalším případě šlo o fakt důležitou hru. On se šel napít, dal si lahev do zadní části kurtu. Tak jsem šel taky. A rozhodčí mi dala trest. Nemohl jsem nic dělat," smutnil Matosevic.

Výčet nepřátel pokračuje: těmi dalšími byli fanoušci, což zní paradoxně, vzhledem k tomu, že Matosevic je Australan. Rozčílili ho však, když na něj volali přezdívkou "Šílený pes". "Není to moje přezdívka. Ale nějaký idiot to dal na Wikipedii," vysvětlil Matosevic. "Co to jako má být? Pes se vzteklinou?"

Tenista dokonce opakovaně prosil rozhodčí Cicakovou, aby fanoušky požádala, ať toho nechají. A tak se v pátém setu z umpiru nakonec ozvalo: "Prosíme fanoušky, aby používali jména hráčů, pokud je chtějí podpořit."

Jdeme do finále: posledním zklamáním byl pro Matosevice jeho vlastní kouč, deblová legenda Mark Woodforde. "Chtěl jsem, aby mě trenér hlasitě podporoval, ale neudělal to," řekl. "Ne že by mě nepodporoval vůbec. Ale jen tam sedí a tleská, já jsem čekal víc."

Vlastně ještě jeden cíl si Matosevic našel. Ano, i na novináře došlo. Když se ho jeden žurnalista zeptal, jestli má pocit, že jeho výkon v 1. kole Australian Open 2014 může značit, že konec prokletí úvodních proher se blíží, odsekl: "Je mi to úplně jedno. Co vám na to mám říct?"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze