Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Australsko-americké bitvě v Texasu zatím velí Jones, rodák ze Sydney

Momentka z Valero Texas Open 2010. | foto: AP

14 2010
Bitva hráčů druhého sledu byla v prvním kole Valero Texas Open tak trochu australsko-americkou záležitostí. Na prvním místě je národnost z jižní polokoule uvedena proto, že v čele se usadil Matt Jones.

Absolvent univerzity v americké Arizoně hrál rekord hřiště 66 ran, tedy šest pod par. O jeden úder horší byl na TPC San Antonio domácí hráč Paul Stankowski a také od děleného třetího místa se ve výsledkové listině objevují zejména hráči zmíněných zemí. V top 25 je 16 Američanů a pět Australanů.

Třicetiletý Jones začal kolo tím, že zapsal double bogey, ale ještě v první devítce se dostal zpět na even par. "Jednička je dost úzká, těžký začátek. Nezbylo mi než bojovat," vrátil se později ke špatnému startu. Pak začal jeho útok a Jones stlačil skóre na hodnotu -6. Pomohl si k tomu i eaglem na pětiparové 14. jamce.

Na PGA Tour, kde hraje rodák ze Sydney častěji teprve třetím rokem, Jones nikdy neskončil mezi prvními třemi. Letos už si ale na odměnách za umístění vydělal zhruba tolik, co za každou z předešlých dvou kompletních sezon. "Ale moje hra nebyla nic moc, tak za mnou přiletěl můj australský kouč a dost jsme na mé hře zapracovali," prozradil lídr.

Za ním se objevují další hráči méně frekventovaných jmen. Stankowski ale dokázal, že také golfista kolem stého místa průběžného pořadí finančního žebříčku série může mít co říct do boje o turnajový primát na podniku s dotací 6,1 milionu dolarů. Sedmnáct z osmnácti greenů zasáhl v regulaci a také on se dopustil pouze jednoho bogey.

Také on nezapomněl dodat, že k dobrému výkonu přispěl jeho třídenní intenzivní trénink s osobním koučem švihu. "Výsledek mě nesmírně nabudil," komentoval kolo za 67 ran druhý v leaderboardu.

Mezi domácími hráči na děleném třetím místě je nejznámějším J.B. Holmes, jenž naopak vynikal na drivu a s průměrem 330 metrů vede turnajovou statistiku v délce prvního odpalu. Letos už byl na zámořském okruhu jednou druhý i jednou třetí.

První desítku mezi samými Američany doplňuje po prvním kole Arjun Atwal z Indie, pak už se až do pětadvacáté příčky průběžného pořadí do australsko-amerického bloku dokázali vklínit jen dva Švédové.

Vijay Singh, první kolo Valero Texas Open 2010.

První muž FedEx Cupu a favorit prvního ze tří květnových texaských podniků Jihoafričan Ernie Els zahrál par a dělí se o 38. pozici.

Vzadu jsou také další golfisté zvučných jmen - Ind Vijay Singh (na snímku) a Španěl Sergio García jsou s bilancí +1 na dělené 64. příčce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze