Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Emerson odletěl domů, v basketbalovém Ústí teď hledají náhradu

Brněnské křídlo Filipa Šmída (vlevo) brání ústecký Austin Emerson. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

28 2014
Když Sluneta v nedělním thrilleru s USK Praha urvala výhru 89:83, Austin Emerson nekřepčil tak emotivně jako jeho spoluhráči. Možná se v něm mísily radost a smutek, právě totiž skončil jeho poslední zápas v basketbalovém Ústí nad Labem.

"Dneska už to můžu říct, Austin Emerson od nás z rodinných důvodů odchází na vlastní žádost. V pondělí ráno odletěl," překvapil Tomáš Hrubý, ústecký generální manažer. "Je to tak citelné oslabení, že to nemůžeme nechat bez povšimnutí. Budeme doplňovat kádr, s koučem Martinem Stavělem chceme tu otázku vyřešit co nejdříve."

Není to poprvé, kdy některý z Američanů v rozjeté sezoně ze dne na den končí. Ale s Emersonem se Ústí rozchází v dobrém. "To chci zdůraznit. On je zrovna typ hráče, který si opravdu nevymýšlí. Řešili jsme to spolu, není to nějaká afektová záležitost. Je to o tom, že má dlouhodobější zdravotní potíže v rodině, které vyústily v to, že odletět musí. Občas se to tak přihodí."

Náhradu za šikovné křídlo s průměrem 7,7 bodu na zápas a čtrnáctibodovou rozlučkou s USK bude Ústí hledat zase v zahraničí.

"Domácích hráčů v těchto kvalitách moc není, navíc je rozjetá sezona. Takže dopředu můžu říct, že to bude asi cizinec. Byl bych rád, kdyby tu byli čeští kluci, ale český trh je vybraný," vysvětluje Hrubý.

Jeho a hlavně kouče Martina Stavěla teď čeká prohlížení videí od agentů. "Pošlou vám 20 - 30 hráčů, po hodinách u videa z toho vykrystalizují dva tři. A my pak s trenérem vybereme jednoho. Nechci říct, že to je sázka do loterie, ale může se to povést, nemusí. My uděláme vše pro to, aby to vyšlo."

Tomu se dá věřit. S žádným cizincem Ústí letos ještě nešláplo vedle, rozehrávač Kwamain Mitchell je nejzářivější hvězdou NBL. 29 body odtáhl i nedělní obrat Ústí v duelu s USK. "Po čtyřech prohrách venku měli kluci pohovor s trenérem, co se děje. A ukázalo se, že jsou silní. Umlátili jsme to, setřepali ze sebe deku. A jedeme dál!"Najdete na iDNES.czmobilní verze