Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Audi má první letošní vítězství

24 2006
Oschersleben - Letošní premiérové vítězství v německém okruhovém seriálu DTM vybojoval na úzkém okruhu Oschersleben, kde o výsledku rozhodovala hlavně správná taktika, Tom Kristensen. Současně tak zajistil i první letošní vavříny pro značku Audi. Dánský jezdec, sedminásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans, byl k nepřekonání. Vyhrál vše, co se dalo: byl nejrychlejší čas v kvalifikaci, zajel nejrychlejší kolo závodu a získal celkové prvenství.

Kristensen po startu obhájil pozici na čele startovního roštu, kterou vybojoval v kvalifikačním tréninku. Ujal se vedení a až do první plánované zastávky v boxech v šestém kole si vytvářel malý odstup od pronásledovatelů. Po návratu na trať se však dostal do skupinky pomalejších jezdců, kteří mu zhatili plánovanou stíhací jízdu.

Jeho tým ale rychle přizpůsobil vzniklé situaci plánovanou strategii a již o 12 kol později povolal jezdce k další zastávce. Tu mechanici opět zvládli bez zaváhání a dánský jezdec se tak mohl bez problémů vrátit na trať k nové stíhací jízdě. Taktika se ukázala jako úspěšná a Kristensen se díky ní postupně probojovával do čela startovního pole.

A když konečně ve 32. kole předstihl doposud vedoucího Spenglera, dostal se znovu do vedení závodu. Tuto pozici již neopustil a po odmávnutí černobílým praporem mohl po dvou letech znovu oslavit své další vítězství. 

"Naše druhá rychlá zastávka v boxech byla skvělou taktikou a stala se klíčem k úspěchu", chválil dobrou prací týmu Kristensen. "Byl to ohromný víkend pro Audi, pro tým i pro mě. Je to mé první vítězství v DTM od závodu v Oscherslebenu 2004. Skvělý pocit."

Spokojen byl ale i druhý Spengler. "To je moje první umístění na stupních vítězů v DTM. Skvělé, jsem šťastný. Měl jsem ohromný začátek a podařilo se mi předstihnout Greena, ale bohužel na Kristensena jsem už nestačil," prohlásil Spengler.

Naopak zklamání netajil ex-mistr světa F-1 Mika Häkkinen, který dokončil závod až na 9. místě. "Jsem velmi zklamaný. Odjíždět bez bodů je vždy nepříjemné," konstatoval Häkkinen.

Čtvrté kolo DTM uvidí 2. června diváci na britském okruhu v Brands Hatch.

Výsledky:
1. Tom Kristensen (Dán., Audi A4) 1:01:29.257 hod., 2. Bruno Spengler (Kan., AMG Mercedes C-Klasse) -3.499 vt., 3. Jamie Green (V. Brit., AMG Mercedes C-Klasse) - 4.868, 4. Heinz-Harald Frentzen (Něm., Audi A4) -24.622, 5. Bernd Schneider (Něm., AMG Mercedes C-Klasse) -24.992, 6. Martin Tomczyk (Něm., Audi A4) -27.360, 7. Mattias Ekström (Švéd., Audi A4) -27.728, 8. Jean Alesi (Fran., AMG Mercedes C-Klasse) - 30.644, 9. Mika Häkkinen (Fin., AMG Mercedes C-Klasse) -34.865, 10. Pierre Kaffer (Něm., Audi A4) -35.170.

Pořadí jezdců po 3. závodech:
1. Kristensen 26 bodů, 2. Schneider 24, 3. Spengler 12, 4. Green, Frentzen, Häkkinen po 11, 7. Margaritis (Řeck.) 7, 8. Alesi, Tomczyk 6.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze