Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Audi absolvuje premiéru s českou posádkou

Jaromír Jiřík s vozem Porsche 997 GT3 Cup S, belgického týmu Muehlner Racing, vybojoval druhé místo v hodnocení jezdců této značky. | foto: Petr Gabriel - Nogaro

2 2009
Účastníky evropského mistrovství vozů GT3 čeká o tomto víkendu na okruhu v Silverstonu premiérový závod letošního ročníku. A čeští jezdci u toho ani letos nebudou chybět. Martin Matzke a Jiří Navrátil se pokusí zanechat výraznou stopu i na mezinárodní úrovni.

Evropské mistrovství vozů GT3, které vzniklo v roce 2006, si od svého vzniku stále udržuje stoupající úroveň. To ostatně nejlépe dokládá neutuchající zájem jednotlivých výrobců o prezentaci v těchto závodech. Iv  Silverstone tak budou mít svoji premiéru hned dvě nové renomované značky – Audi a BMW.

A zvyšuje se i počet prestižních týmů, které vozy do závodů připravují. Například vozy Viper bude letos do závodů nasazovat německý tým Zapspeed, Lamborghini zas Reiter a zastoupení BMW převzala ze starého brněnského okruh dobře známá firma Alpine.

O premiéru vozů Audi se pak postará tým Phoenix, který v předchozím roce úspěšně nasazoval dva vozy corvette v prestižní kategorii GT1, společně s týmem Rosberg.

A  právě k tomuto týmu, který vlastní bývalý mistr světa formule 1 Keke Rosberg, se bude upírat pozornost českých fanoušků. Jeden z vozů totiž tým svěřil do rukou dvojice českých jezdců. Těmi jsou Martin Matzke, který vloni úspěšně bojoval s corvettou týmu MM Racing a Jiří Navrátil, vicemistr Škoda Octavia Cupu v roce 2006.

Kromě této dvojice nebude na startu chybět ani tradiční účastník evropského šampionátu Jaromír Jiřík. Ten i nadále pokračuje v dosavadní úspěšné spolupráci s týmem Mühlner Motorsport, ve kterém bude startovat s vozem Porsche 997 GT3 Cup S.

Kromě této trojice jezdců, ale bude mít Česká republika v celém seriálu ještě jedno zastoupení. Francouzský tým Marc Sourd Racing totiž převzal téměř kompletní sestavu mechaniků z rozpuštěného českého týmu MM Racing a ti tak nyní budou pečovat o vůz Corvette Z06R posádky Pirri - Alessi. Jak se zdá, rčení o zlatých českých ručičkách tady stále ještě platí.

A ještě jednoho reprezentanta bude mít v Silverstonu Česká republika. V rámcovém závodě GT4 Cup, který je také součástí víkendového programu, se totiž se svým vozem Aston Martin N24 představí brněnský jezdec Vladimír Hladík. 

Jezdce šampionátu GT3 čekají o víkendu dva hodinové závody. Ten první je na programu již v sobotu odpoledne a druhý pak o den později.

Kalendář závodů ME FIA GT3 v roce 2009:

2 - 3. května             Silverstone (V.Británie)
15 - 16. května        Adria (Itálie) 
20 - 21. června        Oschersleben (Německo)
12. - 13. září            Algarve (Portugalsko)
3. - 4.  října              Paul Ricard (Francie)
13. - 14. listopadu   Dubai (SAE)

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze