Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atletky Brna posílí Otteyová, nebo Bikarová

9 2003
Brno - Merlene Otteyová s Alenkou Bikarovou slíbili atletickému klubu ACP Junior Brno účast v příští sezoně české extraligy. Manažer klubu Josef Sečkář uvedl, že po halové sezoně se k týmu přidá jedna ze sprinterek reprezentující Slovinsko. "S nabídnutými podmínkami souhlasí. Náklady na start v jednom extraligovém kole by neměly přesáhnout patnáct tisíc korun," sdělil Sečkář.

S oběma závodnicemi Sečkář jednal při letošním finále juniorského PMEZ ve slovinském Koperu, kde brněnský tým obsadil druhé místo.

Bikarová mu sdělila, že bude startovat za brněnský klub pouze v případě, že neangažuje Otteyovou, neboť by si na stejných tratích braly peníze. "Ve prospěch Otteyové, která hodlá po olympijských hrách zanechat aktivní činnosti, hovoří atraktivnost jejího jména. Méně známější Slovinka Bikarová má zase lepší výkonnost," tvrdí Sečkář.

Třiačtyřicetiletá Otteyová už poslala brněnskému manažerovi zprávu, že respektuje jeho nabídku. Ta zní na dva tisíce korun startovného a za každý získaný bod prémii 500 Kč. V jednom kole může získat bývalá mistryně světa a mnohonásobná medailistka z velkých soutěží maximálně 25 bodů. Navíc jí klub uhradí cestovní a pobytové náklady.

Atletky ACP Junior Brno mají za sebou výsledkově nejúspěšnější sezonu. Tým žen skončil druhý na mistrovství republiky za USK Praha. Juniorky získaly titul a v PMEZ obhájily druhé místo. "V příští sezoně hodláme zaútočit na vítězství mezi ženami. Máme už rozjednané také příchody posil ze Slovenska," poznamenal Sečkář.

Nejvíce si slibuje od Miriam Hrdličkové, která běhá hladkou čtvrtku i 400 metrů překážek. V uplynulé sezoně startovala za Vítkovice.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze