Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oštěpaři chtějí na Zlaté tretře útočit na devadesát metrů

Keňan Julius Yego | foto: AP

18 2016
Přehodí oštěpaři na letošní Zlaté tretře Ostrava devadesát metrů? „Možné to je,“ připustil manažer mítinku Alfonz Juck. „Start totiž potvrdil úřadující mistr světa Keňan Julius Yego a ten loni překonal devadesátku dvakrát.“

Nynější ředitel Zlaté tretry Ostrava Jan Železný tuto hranici na mítinku překonal třikrát, naposledy v roce 1997 výkonem 92,42 metru. Od té doby se to nikomu nepodařilo.

„Loni v Ostravě začala moje skvělá sezona, porazil jsem tu více kvalitních oštěpařů,“ vzkázal přes organizátory Yego. „A výjimečné pro mě bylo dostat vítěznou trofej od Jana Železného. Teď se do Ostravy vrátím jako mistr světa.“

Julius Yego si je jistý, že letos diváci uvidí více devadesátimetrových hodů než loni. „A věřím, že se to podaří také v Ostravě,“ dodal africký rekordman.

Na Zlaté tretře Ostrava bude házet i jeho tréninkový kolega a dřívější africký rekordman Ihab Abdelrahman z Egypta, který byl na loňském světovém šampionátu druhý. A samozřejmě chybět nebudou ani nejlepší Češi Vítězslav Veselý, Jan Vadlejch a Petr Frydrych.

Letošní Zlatá tretra Ostrava bude v pátek 20. května. A opět by mělo být plné hlediště, jelikož v předprodeji už zmizelo přibližně tři tisíce vstupenek. Ty jsou k dostání v síti ticket-art.cz. Lístek na hlavní tribunu, kde je jejich počet omezený, stojí 1 500 korun, do zbylých ochozů 200 a 300 korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze