Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravský stadion bude na Zlatou tretru už téměř hotový, ale ne úplně

Manažer atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava Alfonz Juck si prohlíží přestavbu Městského stadionu v Ostravě. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

28 2014
Příští rok při Zlaté tretře Ostrava bude mít svou premiéru přestavěný Městský stadion v Ostravě. „Na Tretru budou hotové už obě nové tribuny za brankami, tedy severní a jižní. Budou napojeny na tu východní,“ řekl Kamil Vrubl, předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna, která stadion spravuje.

Roh mezi jižní a stávající hlavní tribunou zaplní věž, v níž bude televizní studio. „Jejím záměrem je také ztlumit hluk ze stadionu, aby se tolik nešířil mezi vilky v okolí,“ podotkl Vrubl. Nynější druhá etapa rekonstrukce stadionu přijde na 417 milionů korun, přičemž ta první stála 466 milionů. Termín dokončení je 30. září 2015.

„To znamená, že na Tretru ještě nebudou dostavěna všechna sociální zařízení nových tribun, ale zevnitř bude stadion z pohledu sportovců a diváků plně připravený,“ vysvětlil Kamil Vrubl.

„Zlatá tretra patří mezi špičkové akce v Evropě, takže se už těším, až při ní bude stadion hotový. Atmosféra je tu vždycky srdečná,“ řekl náměstek ostravského primátora Lumír Palyza.

Stadion bude mít kapacitu 15 000 diváků a kromě atletiky bude sloužit i fotbalu. Od příští sezony na něm má hrát prvoligové zápasy Baník Ostrava.

V plné parádě bude stadion v roce 2018, kdy bude hostit po olympijských hrách a mistrovství světa třetí nejvýznamnější atletickou akci světa – Kontinentální pohár. „To je nejvýznamnější atletická akce, jakou vůbec můžeme do Česka dostat,“ prohlásil Oldřich Zvolánek, ředitel SSK Vítkovice a místopředseda Českého atletického svazu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze