Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kladivář Fajdek slavil zlatou medaili z MS, pak s ní zaplatil taxikáři

ZLATÁ OBHAJOBA. Pawel Fajdek slaví triumf v hodu kladivem na MS v Pekingu. | foto: Reuters

25 2015
Hodně bujará byla zřejmě oslava zlaté medaile v hodu kladivem v polské výpravě. Čerstvý dvojnásobný mistr světa Pawel Fajdek se v Pekingu radoval tak vehementně, že v podnapilém stavu zaplatil taxikáři svou zlatou medailí. Policisté mu pomohli cenný kov najít a získat zpět.

Informaci přinesl čínský server Tencent.

Když se Fajdek po propité noci probudil, nemohl medaili najít. Svou ztrátu ohlásil policii a přiznal, že si toho po nočním mejdanu příliš nepamatuje. Policisté s ním krok po kroku večer rekonstruovali a došli k tomu, že medaile mohla zůstat v taxíku.

Řidiče se jim podařilo vypátrat a ten jim sdělil, že Fajdek neměl peníze a medailí zaplatil. Za pomoci policie se tak šestadvacetiletému kladiváři medaile vrátila.

Podobný problém měl během své kariéry také český desetibojař Robert Změlík, který zlatou medaili po vítězství na olympiádě v Barceloně v roce 1992 údajně v taxíku zapomněl. Měl však štěstí, protože španělský řidič mu cenný kov přivezl zpátky. „Říkalo se potom, že jsem byl opilý. Jenže já vůbec nepil,“ vyprávěl tehdy Změlík.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze