Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Ostravské laťce nebude chybět ani česká jednička Bába

Jaroslav Bába | foto: AP

22 2015
Tradiční výškařský mítink Ostravská laťka se uskuteční v úterý 27. ledna v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu. „Věřím, že přijde dost diváků, kteří podpoří atlety ve snaze o překonání limitu na halový evropský šampionát v Praze,“ řekl Oldřich Zvolánek, předseda pořádajícího SSK Vítkovice.

Jedenáctý ročník Ostravské laťky je součástí seriálu Czech Hight Grand Prix, kam patří také Brněnská laťka Alfa Helicopter (10. února) a Novinářská laťka v Dříteči (12. února).

V soutěži mužů by se mělo představit hned šest skokanů, kteří už zdolali 230 a více centimetrů. K favoritům patří Jaroslav Bába, který dlouho působil ve Vítkovicích.

Loni na Ostravské laťce skončil třetí výkonem 224 centimetrů, který je o dva centimetry vyšší než limit pro start na halovém evropském šampionátu v Praze.

Atletickým fanouškům se představí také Polák Sylwester Bednarek a Američan James Harris, kteří mají osobní rekordy 232 cm, a mladí ruští reprezentanti Jevgenij Koršunov a Vadim Vrublevskij. Chybí však obhájce prvenství Rus Danil Cyplakov.

„Dřevěná palubovka přispěje k pružnosti sektoru, což by mělo zejména těm zkušenějším závodníkům vyhovovat,“ upozornil Oldřich Zvolánek. „Jsem přesvědčený, že dva nebo tři z nich se nad hranici evropské extratřídy, tedy 230 centimetrů, dostanou.“

Ostravská laťka v úterý začne v 11.00 soutěžemi žactva, od 15.00 se utkají ženy a od 17.00 muži

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze