Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostravská atletická hala prošla prověrkou. Obstála na výbornou

Ostrava se dočkala nové atletické haly. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

18 2016
Nová atletická hala v Ostravě obstála. Úterní mezinárodní mítink prověřil organizátory, rozhodčí i celkové zázemí nového sportoviště. „Jako výborný se ukazuje i rozcvičovací prostor v někdejším atletickém tunelu,“ uvedl ředitel SSK Vítkovice a místopředseda Českého atletického svazu Oldřich Zvolánek.

A jaké byly na mítinku výkony?
Vynikající výkony padly na patnáct set metrů i dvoustovce žen, kterou vyhrála Alexandra Bezeková. Její čas 23,64 vteřiny je druhý nejlepší slovenský výkon v hale na této trati. Druhá byla naše Jana Slaninová, která si vylepšila osobák (24,03) a na šedesát i dvě stě metrů letos vede české halové tabulky. Je v dobré formě, a tak věřím, že to ukáže i na halovém mistrovství republiky.

Součástí mítinku byla i Ostravská laťka. Čím to, že výkony byly slabší, než jste čekali?
Ve výšce žen favoritce Oldřišce Marešové při prvním pokusu praskla achilovka, večer ji lékaři ve fakultní nemocnici v Porubě hned operovali. To byl jediný kaz.

A co výškaři? Jamal Wilson vyhrál skokem 226 centimetrů.
Byly to průměrné výkony. Očekávali jsme skoky přes dvě stě třicet. Mluvili jsme s Jardou Bábou i s Řekem Baniotisem, jenž patřil k favoritům. Říkali, že jim vadí střídání povrchů. V Banské Bystrici byl pružný, v Třinci tvrdý, v Hustopečích hodně měkký a tady zase tvrdší. Mají problém se s tím vyrovnat, když jdou mítinky tak rychle za sebou.

Poslední víkend v únoru bude v hale mistrovství republiky. Je o ně divácký zájem?
Zatím jsme na oba dny prodali shodně kolem sto šedesáti vstupenek (kapacita je přibližně jeden tisíc míst – pozn. red.). Chtěli bychom, aby návštěva byla co největší. Snad české hvězdy lidi přitáhnou.

Kdo všechno do Ostravy přijede?
Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová, Kateřina Cachová, která minulý víkend na vícebojařském šampionátu vytvořila nový český rekord (4 506 bodů), poběží překážky a asi zkusí i výšku, ale i Pavel Maslák. Doufám, že dorazí i Jakub Holuša a tyčkaři Michal Balner a Jan Kudlička, dálkař Radek Juška a také naši nejlepší borci v kouli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze