Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doufám, že šedesátka padne brzo, říká oštěpařka Ogrodníková

Nikola Ogrodníková | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

14 2014
Vítkovická oštěpařka Nikol Ogrodníková má za sebou premiéru v Diamantové lize. V Dauhá hodila 58,16 metru a skončila osmá. Za vítězkou Martinou Ratejovou ze Slovinska zaostala o sedm metrů a 32 centimetrů. "Když mi manažer volal, že pojedu do Dauhá, tak jsem byla překvapená, ale potěšená. Byla to příležitost startovat na tak velkých závodech," řekla Ogrodníková po návratu do Ostravy.

Přiznala, že z takového mítinku byla trochu vykulená. "Ale užívala jsem si to." Zatím netuší, zda dostane i další šanci startovat mezi "diamantovou" elitou. "Zřejmě to byla jen taková epizoda, protože z Češek tam nebyla Barča (olympijská vítězka Špotáková, která se vrací po mateřské pauze – pozn. red.). Nikdy ale nevíte."

Se svým výkonem Ogrodníková spokojená nebyla. "Měla jsem nedostatky, navíc při rozcvičování jsem si vyhodila žebra, jak jsem se dozvěděla po příletu od fyzioterapeuta. Nebýt toho, zřejmě bych hodila o něco dál."

Byla přemotivovaná, když si poranila žebra? "To ne, nějak špatně jsem hodila. Zkoušela jsem si rozběh a asi jsem blbě zarazila nohy a škublo mi v zádech." Zranění jí nezabrání v účasti na dalších závodech. "Ještě to není nejlepší, ale snad to brzy bude dobré. Pracujeme na tom."

O víkendu bude startovat za Méty ve druhé nejvyšší francouzské soutěži družstev, které dala přednost před českou extraligou. Je to pro ni zajímavější? "Ekonomicky," přiznala. "Ale je fakt, že v extralize potkávám pořád stejné holky. Kvalita naší soutěže je lepší, ale zase si ve Francii zazávodím na jiných stadionech, s jinými lidmi, v jiném kolektivu. Je to změna." Baví ji vůbec ve slabší konkurenci závodit? "Soustředím se na sebe," podotkla.

Ve Francii už zvládla jedno kolo, běhá 100 metrů překážek a hází oštěpem. Její cesta na první závod ale nezačala dobře. Kousek za Plzní mělo auto, v němž byla i s dalšími atlety, nehodu. "Nikomu se naštěstí nic nestalo," ulevila si.

Na druhé kolo v sobotu do Toulouse letí sama. Závodit bude v neděli. Cílem Ogrodníkové v této sezoně je účast na srpnovém mistrovství Evropy v Curychu. "Ano, myslím na něj," potvrdila.

"Přibližuje se to čím dál tím víc, je to reálné." Navíc když už v březnu v Portugalsku hned napoprvé splnila limit. Ten je 57,40 metru, přičemž Ogrodníková hodila 57,75. Jak daleko má k šedesátimetrové hranici? "Letos padne," věří. "Ale netuším kdy. Až se mi spraví žebra, tak doufám, že to bude brzo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze