Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kladivář Melich v Pardubicích s jistotou vyhrál, i když postupně „uvadal“

Lukáš Melich | foto: AP

21 2014
V sektoru kladivářů, skryt za valem hlavního stadionu, si účastník mistrovství Evropy ve švýcarském Curychu Lukáš Melich v pohodě došel pro triumf na středečním Pardubickém atletickém mítinku. Zvítězil hodem dlouhým 71,13 metru.

„V rozcvičování jsem měl jeden pokus, který byl asi o chlup dál, ale ve třetí, čtvrté otočce bylo vidět, že vadnu a ztrácím rychlost, proto jsem to ani nedoházel,“ řekl.

O víkendu jste závodil na evropském šampionátu. Musel jste se k účasti v Pardubicích přemlouvat?
Nemusel, je to součást extraligy a já předtím na žádném mítinku nebyl. Jeden si vždycky odbudu, je to moje práce. Letošní sezona nebyla bůhvíjaká. Teď už to nějak doklepu, sedmého září mě čeká mistrovství republiky družstev (v Kolíně) a pak už si odpočinu, vyléčím menší bolístky a budu se připravovat na novou.

Byl jste hodně naštvaný, když v Curychu o kousek nevyšla kvalifikace?
Člověka to zamrzí, jeden soupeř mě přehodil úplně posledním možným pokusem. Předtím jsem držel dvanácté postupové místo. Ale bral jsem to střízlivě. Odvedl jsem tam dejme tomu 95 procent. Na co to stačilo, na to to stačilo. Byl jsem smířený s tím, že tam nemůžu udělat nějakou větší díru do světa.

Během závodů kdosi nepozorný málem dostal kladivem...
Rozhodčí si tam mohli stěžovat, jak chtěli, ale tohle je jasně na nich. To je hrubé porušení pravidel. Ať se čertili, jak chtěli, v tomhle lítali oni. Odnesl by to vrchní rozhodčí, dal pokyn házet, ačkoli tam někdo byl.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze