Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyčkařská megahvězda Lavillenie se představí v Jablonci

Renaud Lavillenie | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

4 2016
Vloni zazářil na atletickém mítinku Jablonecká hala bývalý sprinterský mistr světa Kim Collins, letos dorazí na sever Čech další velká hvězda. 5. března se v Jablonci představí olympijský vítěz ve skoku o tyči Renaud Lavillenie.

Do České republiky zavítají 5. března zahraniční atletické hvězdy na vrcholný halový podnik Jablonecká hala. Hlavním tahákem mítinku EA Indoor Permit v Jablonci nad Nisou na Střelnici bude tyčkařský světový rekordman a olympijský vítěz z Londýna 2012 Francouz Renaud Lavillenie, který se utká s českým domácím elitním duem Balner-Kudlička.

„V Jablonci navazujeme na dosavadní halové mítinky jako byl například testovací závod před loňským halovým evropským šampionátem v Praze,“ řekl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

„Po úspěšném mistrovství v Praze vznikla mezi závodníky poptávka po kvalitním halovém mítinku v České republice. Světoví atleti se k nám rádi vracejí, a tak budou moci diváci u nás doma opět vidět špičkovou atletiku. Vzhledem k tomu, že nyní budeme mít i kvalitní podmínky pro halové závody, věříme, že podobný halový mítink se bude konat v Česku každoročně,“ věří Varhaník s odkazem na vybudovanou halu v Ostravě a další chystané zastřešené stadiony v Brně, Pardubicích či Nymburce.

„Dostali jsme možnost uspořádat u nás v Jablonci evropský super mítink. Je to pro nás velká pocta a věřím, že se to povede, protože je před námi ještě spousta práce,“ uvedl Dušan Molitoris z klubu Liaz Jablonec, který bude ředitelem 44. ročníku Jablonecké haly.

Předpokládá se, že tisícová kapacity haly na Střelnici bude beze zbytku naplněna, neboť přijede nejen Lavillenie, ale i domácí elita a další špičkoví zahraniční závodníci. Pro hvězdy mítinku to bude poslední zastávka před mistrovstvím světa, které se koná dva týdny poté v Portlandu.

Ani bronz nemohl zmírnit zklamání francouzského superfavorita ve skoku o tyči...
TYČKA VYPADÁ TAK SNADNO. Když do sektoru dorazí Renaud Lavillenie, soupeři...
ROZBĚH. Renaud Lavillenie se v závodech rozbíhá na 20 kroků, v tréninku ale...
OPRAVDOVÝ TRÉNINK ZAČÍNÁ. Tyčkař Renaud Lavillenie zahájil skokanský trénink v...
BIENVENUE. Tyčkařský král Renaud Lavillenie nechal dva dny nahlédnout do...
ÚNAVA. Renaud Lavillenie dva měsíce před mistrovstvím světa v Pekingu piluje...
MAŠINA V AKCI. Tyčkař Renaud Lavillenie je schopen v tréninku zvládnout 30...
TADY MAKÁM. Král skoku o tyči Renaud Lavillenie se připravuje v...

„Těším se na start v České republice. Už jsem tu třikrát vyhrál v Ostravě a také loni zlato na halovém mistrovství Evropy. Tohle bude můj poslední test před Portlandem a moc se na něj těším,“ zve diváky přes video Renaud Lavillenie.

Možnost zazávodit si proti světovému rekordmanovi dostanou v Jablonci také nejlepší čeští tyčkaři. „Tak to tedy koukám,“ reagoval překvapeně Michal Balner. „Jablonecká hala by si určitě zasloužila, kdyby tu skočil šest metrů. A doufám, že to třeba přiláká nějaké děti k tyčce,“ přeje si držitel českého maxima pod otevřeným nebem.

„Pro českou atletiku je to velký úspěch, klobouk dolů před pořadateli,“ chválí Jan Kudlička. „Při jeho startech u nás jsem myslím nikdy nechyběl a jsem rád, že u toho budu i tentokrát.“

Vedle tyčky s Francouzem Lavilleniem se může publikum na Jablonecké hale těšit na oba překážkové sprinty a dále mužskou hladkou šedesátku, dálku nebo kouli. Další zvučná jména budou zveřejňována v následujících týdnech."Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze