Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Evropští šampioni slavili zlato doma. Holuša i na vrcholu Moravy

18 2015
Haloví mistři Evropy Pavel Maslák a Jakub Holuša si v minulých dnech užívali domova, Maslák v Havířově, Holuša v Opavě. A také hřešili. Aspoň pokud se jídla týče. „Těšil jsem se domů na dobré jídlo. Nezdravé,“ usmál se Pavel Maslák.

Co si dal? „Bramborový salát, řízky, kachnu, vepřové maso... Ale ne na posezení, po dnech,“ upozornil Maslák, halový mistr světa na 400 metrů.

To Jakub Holuša slavil titul na 1 500 metrů i přímo na Pradědu. „Jel jsem tam za svým prvním trenérem Honzou Škrabalem, oni tam měli z Englišky (základní škola – pozn. red.) lyžák. Udělali jsme besedu pro děti. Byli jsme přímo v hotelu Praděd na věži. Znám tam spoustu lidí, takže dosavadní vrchol své kariéry jsem slavil na vrcholu Moravy.“

Holuša si stihl i zalyžovat. „Podmínky byly super, ta pravá zima, takže jsem na běžkách vyrazil na Švýcárnu a zpátky.“ Přiznal, že i nějaké pivo padlo. „Jednou se mi podařilo vstávat až v jedenáct, takže jsem snídal smažený sýr s hranolkami,“ usmál se.

Zatímco Pavel Maslák ještě zůstal doma a zítra odlétá na soustředění do Jižní Afriky, Jakub Holuša včera odpoledne spěchal do Prahy, kde se oba připravují v Dukle. „Jasně, musím už znovu pokračovat v klasické přípravě, ale hlavně jsem ve středu chtěl stihnout představení v Dejvickém divadle, kam mě pozval Ivan Trojan,“ těšil se Jakub Holuša.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze