Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Juška se dočkal: českého dálkaře pozvali na halové mistrovství světa

Dálkař Radek Juška na halovém mistrovství ČR v Ostravě. | foto: ČTK

8 2016
Poslední dny trnul, neboť pořád neměl jistotu startu mezi světovou elitou. Český dálkař Radek Juška se však dočkal - v úterý mu Mezinárodní atletická federace IAAF poslala pozvánku na halový šampionát do amerického Portlandu a český svaz ji obratem potvrdil. Výprava tak momentálně čítá deset jmen.

Dvakrát se v halové sezoně dostal přes osm metrů: na republikovém mistrovství skočil dálkař Radek Juška 801 cm, na víkendové generálce v rámci mítinku Jablonec Indoor Gala zvládl dokonce 803 centimetrů.

A třetí dobrá zpráva pro 23letého atleta: díky tomu pojede na halové mistrovství světa do Portlandu. Juška sice nesplnil limit, přesto dostal pozvánku od IAAF právě na základě svých výkonů.

Juška lehce riskoval, když odletěl do Ameriky na soustředění do Kalifornie už v pondělí, v rámci první části české výpravy. „Přinejhorším tam pojedu na dovolenou,“ usmál se, avšak šéftrenér Tomáš Dvořák si byl budoucí pozvánkou jistý: „Jeho odlet, to jsou kupecké počty.“

Momentálně tak český tým pro Portland čítá deset jmen. Startovat bude tyčkařské trio Michal Balner, Jan Kudlička, Jiřina Ptáčníková, v bězích se představí Pavel Maslák, Jakub Holuša a Kristiina Mäki, ve vícebojích budou o medaile usilovat Adam Sebastian Helcelet a Kateřina Cachová a je tu i koulař Tomáš Staněk.

Připomeňte si vrcholy jabloneckého mítinku, generálky na MS:

Juška je 10. členem a v podobné pozici, jakou měl on, jsou stále ještě další dva: výškařský veterán Jaroslav Bába a tyčkařka Romana Maláčová.

„Výprava je o něco početnější než ta na minulém halovém mistrovství světa v Sopotech. A pokud budeme úspěšní stejně jako před dvěma lety, budu velmi spokojen. Věřím, že každý zazávodí co nejlépe a hlavně ve zdraví,“ prohlásil Dvořák před pondělním odletem.

V Polsku v roce 2014 získal Maslák zlato a k tomu přibyly dvě tyčkařské medaile od Ptáčníkové (stříbro, tehdy startovala jako Svobodová) a Kudličky (bronz).

Mistrovství světa v americkém Portlandu začíná ve státě Oregon ve čtvrtek 17. března a skončí v neděli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze