Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec ještě před startem MS. Australanku museli odvézt na vozíčku

Australská tyčkařka Alana Boydová se zranila ještě před tím, než halový šampionát v Portlandu vůbec začal... | foto: AP

18 2016
Portland (Od našeho zpravodaje) - Tomu se říká smůla: halový světový šampionát v atletice ještě oficiálně ani nezačal - a jedna z jeho účastnic už byla bez šancí. Australská tyčkařka Alana Boydová opouštěla zelený ovál na vozíčku, neboť se zranila už při tréninkovém skoku. Kvůli pochroumaným vazům v kotníku ji čeká osmitýdenní pauza.

Byl to hodně smutný pohled, když se 31letá Boydová s bolestivou grimasou chytila za kotník a poté si schovala tvář do dlaní. V tu chvíli totiž měla po šampionátu; cesta z Austrálie na západní pobřeží USA se pro ni smrskla pouze na tréninkové pokusy.

Vlajkonoši se teprve chystali na plochu, lord Sebastian Coe si jako šéf mezinárodní atletické federace chystal svůj proslov, spolu s ním také zástupci města Portlandu a státu Oregon. Tribuny se pomalu zaplňovaly.

TO BOLÍ. Australanka Alana Boydová se zranila ještě v rozeskakování před...
JE TO ZLÉ? Australanka Alana Boydová se zranila ještě v rozeskakování před...
KONEC V SLZÁCH. Australanka Alana Boydová se zranila ještě v rozeskakování před...

A Boydová, dvojnásobná šampionka her Commonwealthu, se těšila na tyčkařskou show, neboť úvodní večer halového mistrovství světa patřil pouze její disciplíně. Kvůli špatnému dopadu však skončila dříve, než začala.

Se zraněnými vazy v kotníku okamžitě z arény zamířila na rentgen do blízké nemocnice a lékaři odhadovali, že ji čeká přibližně osmitýdenní pauza - jedinou částečně pozitivní zprávou pro ni bylo, že by neměla muset na operaci.

Fotogalerie

„Naše myšlenky míří k ní,“ napsal soucitně twitterový účet šampionátu.

Stejně to měla i Romana Maláčová, jediná Češka v soutěži žen. „Všechny jsme se vyděsily. Patří mezi holky, s nimiž závodíme všude, takže se docela podporujeme i jako soupeřky. Spadla na hranu, zahákla se o gumu. Bylo nám to líto,“ líčila Maláčová.

Ostatně problémy měli i další: „Jak jsem koukala na chlapy i na ženské, povrch byl dobrý, rychlý, ale skákalo se trochu jinak, všichni hrozně podbíhali. Tyčka stála, docela často se padalo do šuplíku.“

Maláčová skončila na 8. příčce, zlato nakonec brala domácí favoritka Suhrová, stříbro její krajanka Morrisová, bronz Stefanídiová z Řecka.

Australská smolařka do jejich souboje ani nemohla zasáhnout.Najdete na iDNES.czmobilní verze