Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atletická šampionka Hejnová je zdravá, sezonu zahájí na Zlaté tretře

Zuzana Hejnová. | foto: ČTK

17 2015
Jsem fit, nic mě nebolí. Atletka pražské Dukly Zuzana Hejnová stojí po loňském promaroděném roce na startu hlavní sezony a těší se na svou trať 400 metrů s plůtky. Poprvé ji poběží 26. května na Zlaté tretře v Ostravě.

V Diamantové lize, kterou jste předloni suverénně ovládla, se poběží vaše disciplína v neděli v Šanghaji, ovšem bez vás. Neměla jste cukání?
Měla, ale už bylo pozdě. Říkala jsem si, že se rozhodnu podle toho, jak na tom budu. A když se mi zdálo, že bych to mohla zkusit, tak už měli plno. Takže jsem na to nijak netlačila a poprvé poběžím v úterý 26. května na Zlaté tretře.

Bude to pro vás první start na 400 metrů překážek po roční odmlce. Těšíte se?
Určitě, ale už teď vím, že budu hodně nervózní. To jsem před prvním závodem v sezoně vždycky, jenže teď to bude po dlouhé době a navíc doma. Tudíž očekávám těžký závod, ale přesto se těším, protože před ostravským publikem závodím ráda.

V úterý jste běžela v Sušici test na netradiční trati 300 metrů překážek a o 22 setin jste prohrála s Denisou Rosolovou. Přikládáte tomu nějaký význam?
Vůbec žádný. Třístovka je něco jiného než čtvrtka, běžela jsem z plného tréninku, a navíc jsem se předtím vrátila ze soustředění na Tenerife a byla unavená. Ale chtěla jsem se proběhnout a čas 39,21 nebyl na začátek vůbec špatný.

V úvodu životní sezony 2013, v níž jste ve třinácti závodech neprohrála a korunovala ji ziskem titulu mistryně světa, jste rovněž v Sušici dosáhla času 38,75. Dá se z obou časů něco usuzovat?
Nemyslím. Tehdy už jsem byla víc rozzávoděná, byl za mnou závod na 400 metrů překážek v Americe, letos je to krapet posunuté. A prioritou je mistrovství světa v Pekingu.

Tam vás čeká obhajoba zlata z Moskvy 2013. Láká vás to?
Samozřejmě by bylo hezké titul obhájit, ale na podobné úvahy je ještě dost času.

Vybavují se vám možná vzpomínky na březnové halové mistrovství Evropy v O2 areně?
Říkám to pořád - kdyby šampionát nebyl v Praze, nestartovala bych. Ale brala jsem to jako zpestření a mrzí mě jediné - že jsem jako finišmanka štafety těsně nedosáhla na třetí místo.

Jaká tedy bude letošní sezona? Opět absolvujete třináct startů?
Rozhodně ne, taky proto, že začínám později a chci se soustředit na mistrovství světa. Diamantová liga ale stranou nezůstane, jsem předběžně přihlášená na druhý díl, měla bych běžet 7. června v Birminghamu.Najdete na iDNES.czmobilní verze