Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Večer to rozjedeme znovu, plánovali členové bronzové šfatefy

8 2015
Je to paráda, radovali se členové české čtvrtkařské štafety nedlouho poté, co finišman kvarteta Pavel Maslák proběhl cílem a oni mohli oslavovat bronzovou medaili, šestou pro český tým z halového ME v Praze. Stalo se tak v atmosféře, kdy se hala otřásala v základech.

Daniel Němeček, Patrik Šorm, Jan Tesař a Pavel Maslák, to jsou jména posledních českých hrdinů, kteří naplnili přání zaplněné O2 areny.

„Nebylo to bolavé, ale určitě to bylo těžší než v předchozích dnech,“ svěřil se finišman Maslák, který byl v Praze v medailovém zápřahu. „Teď už jsem necítil tolik energie jako třeba v sobotu, ale z medaile mám super pocit. Je to paráda,“ dodal.

Fotogalerie

Na český rekord, který má nyní hodnotu 3:04,09, prý členové štafety nemysleli. „Chtěli jsme medaili, bylo nám jedno, v jakém to bude čase,“ uvedl Maslák a přiznal, že velkou roli v medailovém úspěchu hrála nalosovaná čtvrtá dráha. „Ta je mnohem lepší než druhá nebo první, hodně nám to pomohlo.“

Daniel Němeček, který štafetu rozbíhal, si liboval, že atmosféra v hale byla úžasná. „Lidi nás hnali dopředu, to jsem ještě nezažil,“ těšilo jej a své řekl i k bolesti, kterou je čtvrtka pověstná. „Bolelo to jako pokaždé, s tím do toho člověk jde. Když ale doběhnete třetí, tak to rázem bolet přestane,“ pokýval hlavou.

Třetí místo udržel na druhém úseku vysoký Patrik Šorm. „Byl jsem nervozní, nikdo z nás přece nechtěl kolektivní dílo pokazit, ale dostal jsem kolík s dobrým náskokem. Úkol tak nebylo těžké splnit,“ usmíval se, zatímco Jan Tesař, jenž utíkal na třetím úseku, přiznal, že se ráno neprobudil zrovna v ideálním stavu.

„Zdálo se mi, že mám místo nohou dvě prkna!“ halasil zvesela. „Možná to bylo trémou, ale nějak jsem to rozhýbal,“ povídal, a pak ještě prozradil, jaká bude oslava. „Velká, protože při kolektivním úspěchu se jeho váha násobí. Půjdeme na společný banket a potom se uvidí, jak to rozjedeme,“ plánoval.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze