Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maskotem halového ME atletů v Praze bude Krteček. Na přání dětí

8 2015
Populární Krteček, světoznámá postavička animovaných seriálů z dílny Zdeňka Milera, se stává oficiálním patronem halového ME, které se začátkem března uskuteční v Praze. "Jsem strašně rád, že se patronem stal právě Krteček, při jeho volbě jsme jsme se řídili přáním dětí, malých atletů," pravil předseda organizačního výboru HME Libor Varhaník.

Organizační výbor pražského šampionátu se na využití populární postavičky dohodl s držitelkou práv Karolínou Milerovou, vnučkou Zdeňka Milera, autora slavné figurky. Po šampionátu bude navíc Krtek symbolem úspěšného celoročního svazového projektu Atletika pro děti.

„Zeptali jsme se dětí, koho by si přály, a patron čil maskot vzešel z jejich přání. Jednoznačná volba padla právě na Krtka,“ uvedl Varhaník, který je zároveň šéfem Českého atletického svazu. Podle něho poskytla Karolina Milerová využití kreslené postavičky bezplatně.

Veškerý zisk z prodeje upomínkových předmětů a dalších produktů spojených s Krtečkem bude věnován Nadaci Zdeňka Millera. „Všechny peníze z toho fondu půjdou na podporu atletiky a sportujících dětí, aby netrávily čas pouze u počítače,“ vysvětlila Karolína Milerová.

Krtka o velikosti dospělého člověka přivedla před novináře Helena Fibingerová, ambasadorka halového šampionátu v 02 areně. „To je další člen našeho ambasadorského projektu - v hale se zapotí, neboť kostým váží patnáct kilo. Na loňském mistrovství Evropy v Curychu jsme viděli, jak naladila diváky podobná kráva, maskot tamního šampionátu, a doufám, že našemu Krtečkovi se bude dařit stejně,“ pravila slavná atletka minulosti.

Přípravy na halový šampionát pokračují podle ředitele podniku Tomáše Janků podle plánu. „Ne vždy jde všechno úplně dobře, ale cíle plníme a za 57 dní budeme moci odstartovat první disciplínu,“ uvedl Janků, bývalý výškař.

Prodáno je již 90 procent vstupenek, začíná prodej dalších 2000 vstupenek na slavnostní zahájení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze