Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Koulařka netrefila sektor, zasáhla koulí běžkyni na dráze

8 2017
Před dvěma týdny závodili v nové ostravské atletické hale junioři na mistrovství republiky. Vše probíhalo bez větších problémů, než přišel finálový běh juniorek na 400 metrů. Jednu z nich totiž ze závodu vyřadila pětikilová koule letící z vrhačského sektoru.

Lucie Pertlíková pochází z Jihlavy a nikdy se s ničím podobným nesetkala.

V Ostravě zažila povedený šampionát, v rozběhu na 60 metrů překážek si vylepšila osobní maximum na 9,20 sekundy. Ve finále pak skončila osmá. Osobní rekord si pak vytvořila i v rozběhu na 400 metrů.

A těšila se na finálové klání.

V něm dlouho bojovala o medaili z republikového šampionátu. Do té doby, než ji ve druhém kole k zemi poslala pětikilová koule z vrhačského sektoru, která vyletěla mimo síť a trefila ji do nohy.

„Rozběh na 400 m běžený takticky na vítězství a postup. Ve finále pak skvěle takticky zvládnuté - seběh na 3. místě, uvolněná zatáčka a pak začátek stupňování - a pád po zásahu koulí. Takže můj dojem z MČR - zpackané mistrovství v podání pořadatele - tedy spíše vrchníka na kouli, který nese zodpovědnost za sražení Lucky,“ okomentoval incident jihlavský atletický klub na Facebooku.

Naštěstí, podle dostupných zpráv, nebyla juniorka vážněji zraněna.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze