Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Taháky ústeckého Grand Prix: lídr Kovacs i boxer Konečný

Joe Kovacs při ústecké Grand Prix | foto: Karel Pešek, MAFRA

16 2014
Elitní atletický mítink uvidí ve středu Ústí nad Labem. Vrcholem 10. ročníku Grand Prix bude už tradičně vrh koulí, loni tu sedm atletů překonalo dvacet metrů a ústecký závod patřil mezi pět nejkvalitnějších na světě!

„A podobnou úroveň slibuje i letošní ročník,“ tvrdí Miroslav Vachuta, ředitel závodu.

Do Ústí dorazí loňský i předloňský vítěz Bulhar Ivanov, jenž tady minule vyhrál v národním rekordu 21,09 metru. „Georgi Ivanov musí ústecký mítink milovat. Před dvěma lety vyhrál v Ústí výkonem 20,06, loni k tomu přidal přesně metr a žertoval, že další ročník bude muset hodit zase o metr dál. Každopádně se můžeme těšit na jeho další bojovný výkon a gymnastické kousky v koulařském kruhu,“ láká Vachuta.

Hlavní hvězdou mítinku by měl být první muž letošních světových tabulek Joe Kovacs. Na mistrovství USA letos hodil 22,03 metru. Dále se představí bronzový z halového MS Tomas Walsh z Nového Zélandu nebo finalista olympijských her Pavel Lyzhin z Běloruska. S kvalitní zahraniční konkurencí se poměří kompletní česká špička. Ladislav Prášil prohrál loni těsně s Ivanovem. Skvělou formu mají letos Tomáš Staněk a Jan Marcell. Útočit na dvacítku budou chtít také Martin Stašek, Antonín Žalský a Martin Novák.

Poprvé se v Ústí představí atlet z Jižní Afriky. Orazio Cremona se letos vylepšil na 20,63 metru a překvapil postupem do finále na halovém mistrovství světa v Sopotech. Sedmé místo je jeho životním výsledkem. „Pro Cremonu bude ústecký mítink skvělou přípravou na dva vrcholy letošní sezony. Na Hrách Commonwealthu v Glasgow bude kandidátem na medaili. V září pak bude v Maroku útočit na premiérový titul afrického šampiona, zatím získal stříbro a bronz.“

Mítink začne na Městském stadionu v 15 hodin, v doprovodném programu si zasoutěží děti v netradičních disciplínách, v koulařské exhibici se utkají ústečtí sportovci v čele s boxerským šampionem Lukášem Konečným či ústeckými fotbalisty Martykánem a Novákem, start je zhruba v 17.15 hodin. Elitní závod mužů začne v 17.45, vstup je zdarma.Najdete na iDNES.czmobilní verze