Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prášila výhra moc netěšila, i Májkové rekord pardubického mítinku unikl

Ladislav Prášil na mítinku v Pardubicích | foto: Radek Kalhous, MAFRA

20 2017
V nádherném pondělním odpoledni předvedl na Městském stadionu na pardubické Dukle třetím pokusem rovných 20 metrů, za rekordem mítinku zaostal jen o 16 centimetrů a s přehledem vyhrál soutěž koulařů. Ladislav Prášil, český reprezentant závodící za pražskou Duklu, ovšem nijak zvlášť nadšený nebyl.

„Moc se mi nedařilo. Možná to souviselo s tím, že jsme teď dost trénovali, takže jsem unavený. Ale házel jsem technicky špatně, v poslední době hážu celkově blbě,“ kritizoval Prášil sám sebe. „Chtěl jsem hodit alespoň ten rekord,“ pokračovala největší star mítinku.

Ideální scénář v Prášilově pojetí však zněl úplně jinak: poslat 7,26 kilogramu vážící náčiní alespoň na metu 20,50 metru. „Můj další závod je Zlatá tretra v Ostravě. Tam budu mít stejný cíl,“ předeslal 27letý borec.

Kousek od něj se s technikou trojskoku prala úřadující mistryně republiky Lucie Májková, 28letá závodnice z pražského USK. I tak výkonem 13,65 metru jasně zvítězila.

„Myslím, že mám na víc. Ale pořád nevyšel ten správný závod. Letos jsem vynechávala halu, takže jsem začínala později. Doufám, že forma přijde už na pohár,“ vzhlížela k mistrovství Evropy družstev ve francouzském Lille.

Fotogalerie

Před závodem se cítila dobře, takže si věřila na překonání vlastního rekordu mítinku, který má hodnotu 13,77 metru. „Teď si nadávám, že to mohlo být ještě o kousek dál. Nepovedlo se - třeba příští rok. Bude to motivace,“ poznamenala Májková.

Na mítinku se rozhodně neztratili ani atleti pořadatelské Hvězdy, třeba 19letá Anna Šuhájková obhájila svůj loňský triumf na hladké stovce za 12,17 vteřiny.

Tvář mítinku Jana Kárníková, která zároveň coby činovník klubu patří k organizátorům akce, se po vleklém zranění ramene v kouli teprve rozhazuje. Přesto zaznamenala 14,93 metru a skončila tak druhá za Petrou Klementovou z Havířova.

„Je to moje letošní maximum. Musím být spokojená, přestože jsem čekala, že patnáctka letos padne, když to je doma na stadionu. Holt si musím počkat na další závody,“ řekla 36letá sportovkyně, která se nyní bude chystat na červencové extraligové kolo v Ostravě.

Krásný závod divákům předvedl 28letý trojskokan Hvězdy Jiří Vondráček. Stejně jako na mistrovství republiky v Třinci doletěl nejdál až při posledním šestém pokusu, tentokrát na 16,07 metru.

„Tři pokusy za šestnáct, i když jedem byl s křížkem. Ale nechal jsem si ho změřit - 16,12, to by byl osobák. Pak jeden asi 15,81, bez prkna taky za 16. A nakonec jsem to skočil regulérně,“ zářil atlet, který se brzy rovněž předvede na Zlaté tretře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze