Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští atleti testovali olympijskou formu v Novém Městě nad Metují

Petr Svoboda na mítinku v Novém Městě nad Metují | foto: Michal Klíma, MAFRA

30 2016
Petr Svoboda vyhrál na atletickém mítinku v Novém Městě nad Metují běh na 110 metrů překážek v čase 13,59 sekundy a vyrovnal svůj nejlepší čas sezony z Tábora. Dokázal to i v bezmála dvoumetrovém protivětru. Formu před cestou do Brazílie testovalo také několik dalších olympioniků.

Kladivářka Kateřina Šafránková znovu přehodila hranici 70 metrů, tentokrát o 77 centimetrů. „Je dobře, že jsem si před odletem ještě zazávodila. Myslím, že po čtrnáctidenním soustředění v Nymburce je 70,77 slušný výkon,“ citoval ji web atletického svazu.

Fotogalerie

Dálkař Radek Juška dolétl na 798 centimetrů, desetibojař Adam Sebastian Helcelet byl pátý za 734 cm. K tomu ještě přidal 45,63 v disku a 14,72 v kouli. „Je cítit únava po soustředění, ale už se začínám cítit lépe. Dnes jsem spokojený, byl to příjemný mítink. Chci ještě zvládnout pár tréninků před odletem a nejdůležitější je zůstat zdravý,“ uvedl stříbrný medailista z evropského šampionátu v Amsterdamu.

V tyčkařském sektoru vládla Jiřina Ptáčníková, která se přenesla přes 450 cm. „Dnes nebyly úplně ideální podmínky. Slunce nám svítilo do očí a foukal protivítr, takže to vzhledem k okolnostem nebyl špatný výkon. Cítím velké rezervy a věřím, že v Riu předvedu co nejlepší výsledek,“ podotkla česká rekordmanka.

Velká cena Nového Města nad Metují

Muži
110 m př. (vítr -1,7 m/s):
1. Svoboda 13,59, dálka: 1. Juška 798, ...5. Helcelet 734, koule: 1. Marcell 19,25, kladivo: 1. Melich 72,38.

Ženy
Dálka:
1. Korešová 637, tyč: 1. Ptáčníková 450, kladivo: 1. Šafránková 70,77.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze