Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atletická extraliga finišuje

4 2003
Ostrava - Atleti pražských klubů USK a Dukla budou v neděli atakovat republikové tituly v extralize družstev, která vyvrcholí závěrečným kolem na Městském stadionu v Ostravě- Vítkovicích. Zejména postavení mužů Dukly se zdá být neotřesitelné. Tým jde do finále z prvního místa průběžné klasifikace v nabité sestavě a na dosah má tak už šestačtyřicátý český titul.

"Přijedou skoro kompletní a hlásají, že berou jedině vítězství," oznámil ředitel nedělního závodu Oldřich Zvolánek.

"Mohou se opřít o úspěšné desetibojaře Romana Šebrleho s Tomášem Dvořákem. Závěrečné kolo vynechá pochopitelně jenom Jan Železný a s ním i Jiří Mužík, který dal na poslední chvíli přednost mítinku v italském Rieti," objasnil Zvolánek.

Na medailové pozice by se chtěli vklínit i borci pořádajícího oddílu z Vítkovic. Věří si, že na domácí půdě sesadí z třetího místa Kladno, druhá je před finále Slavia.

"Medaili jsme nikdy nezískali, o to větší je naše motivace. Spoléháme samozřejmě hlavně na výškaře Jaroslava Bábu," uvedl předseda oddílu Tomáš
Pracný. 

Nadějný výškař se mimo svého oblíbeného sektoru postaví i na start soutěže trojskokanů. Sám si však velké cíle ve své vedlejší disciplíně nedává. "Určitě zvolím pomalejší náběh, abych se nezranil. Prioritou je pro mě jednoznačně výška," vzkázal účastník nedávného mistrovství světa v Paříži.

Sen o medaili se naopak zřejmě definitivně rozplynul vítkovickým ženám. Družstvo v průběžném pořadí pravděpodobně přijde o 30 pomocných bodů, které v předchozích dvou kolech vybojovala slovenská diskařka Danišová, a to bude znamenat propad v pořadí.

Dopingoví komisaři našli při namátkové kontrole v její moči nandrolon. "Pozitivní už byl i test B. Slovenský atletický svaz zatím ještě nepotvrdil trest, ale my už počítáme s tím, že se po odečtu propadneme na šesté místo," sdělil Zvolánek, výkonný ředitel vítkovického oddílu.

Na vedoucí pozici obhájkyň z pražského USK hodlá v Ostravě zaútočit družstvo brněnských atletek. "Chtějí se pokusit o svůj první titul," tlumočil Zvolánek ambice Brňanek. "Na první tři místa letos podle mého názoru nebude mít nárok žádný z mimostřediskových oddílů," uvažoval nahlas. Třetí po základní
části je Olymp Praha.

Program šampionátu tentokrát pořadatelé nahustili do pěti hodin. "Svaz dělá všechno pro to, aby závody maximálně zatraktivnil pro diváky. Měly by mít větší spád a probíhat spíše formou mítinku," dodal Zvolánek.  O záchranu v extralize budou týmy od sedmého místa dolů bojovat v sobotu Liberci.

Průběžné pořadí
Muži:
1. Dukla Praha 24 bodů (6 bodů do finále), 2. Slavia Praha 20 (5), 3. Tepo Kladno 15 (4), 4. Vítkovice 14 (3), 5. USK Praha 13 (2), 6. Turnov 13 (1), 7. Olymp Praha 6, 8. Pardubice 3.
Ženy: 1. USK Praha 24 (6), 2. Junior Brno 20 (5), 3. Olymp Praha 19 (4), 4. Vítkovice 13 (3), 5. Jablonec 12 (2), 6. Sparta 11 (1), 7. Slavia Praha 5, 8. Pardubice 4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze