Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atleti ztratili poslední naději

31 2000
P r a h a - Poslední šance atletů usilujících o olympiádu skončily zmarem, nikdo z adeptů na splnění svazového limitu o víkendu neuspěl. Lhůta vypršela o včerejší půlnoci. V sobotu v portugalském Funchalu skončila šance pro dálkaře Kováře, výškař Jan Janků zkoušel štěstí v sobotu v Budapešti i včera v Praze na stadionu Slavie. Tam si své poslední pokusy odbyli i tyčkaři Janáček, Ptáček, Špaček a Baďurová, koulaři Rosůlek a Stehlík, trojskokan Kuntoš a diskařka Šilhavá. Atletický tým pro Sydney tak zřejmě nebude mít víc než dvacet pět členů.
Čtyřiadvacet závodníků vyhovělo požadavkům svazu, jako pětadvacátá pojede náhradnice pro ženskou štafetu na 400 metrů, zřejmě Lenka Ficková.

Limit A splnili: Holuša (50 km chůze), Malisa (20 km chůze), Mužík (400 m př.), Oravec (800 m), T. Janků (výška), Železný (oštěp), Menc (koule), Maška, Sedláček (oba kladivo), Malina (disk), Dvořák, Šebrle, Ryba (všichni desetiboj), Bártová, Hamáčková (obě tyč), Fuchsová, Burianová (400 m a štafeta 4x400 m), Formanová (800 m a štafeta 4x400 m), Benešová (4x400 m), Peterková (10 000 m), Hlavoňová (výška), Tomečková (oštěp), Kašpárková (trojskok), Racková (disk).
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze