Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aspoň jednou v desítce, přeje pro MS Šlesingr. Před odletem prodělal virózu

Biatlonista Michal Šlesingr | foto: Český svaz biatlonu

10 2009
Loni odjížděl na biatlonové mistrovství světa za obhajobou dvou medailí. Cenného kovu se však nedočkal. Letos mu dosavadní výsledky předurčují znovu bojovat o elitní pozice. On si ale vysokou metu nedává. "Mám skromnější cíle. Chci aspoň jednou do desítky," říká Michal Šlesingr, jehož týden před odletem do Koreje sklátila viróza.

Pětadvacetiletý Michal Šlesingr absolvoval svůj první šampionát už před šesti lety. Zatím nejlepší vystoupení si prožil v Anterselvě v roce 2007, která ho zastihla v životní formě. Přivezl si stříbrnou a bronzovou medaili, v dalším závodě dojel čtvrtý.

Loni v Östersundu pak skončil třikrát v nejlepší desítce. A letos? "S tím, co jsem si prožil v minulém týdnu, nemám vůbec žádné představy. Nemůžu říct, s čím bych byl spokojen," říká rodák z Letohradu, který týden před odletem do Koreje promarodil.

Být nemocný pár dní před vrcholem roku asi asi nebylo moc příjemné. Co se stalo?
Předminulou sobotu jsem absolvoval běžkařský Orlický půlmaraton. Neměl jsem ho jezdit, už tehdy jsem  měl divný pocit v krku. No a v neděli jsem byl už na pohotovosti. Byla to nějaká viróza. Nebyla to chřipka, šlo o něco jiného. Měl jsem zánět hrtanu a nosohrtanu. To se mi už podařilo odstranit. Krk už je dobrý, mám jen rýmu. Týden jsem byl doma, nic jsem nedělal. Doufejme, že to bude dobré.

Vy jste do Koreje neletěl s první částí výpravy, ale o čtyři dny později. Nakolik to může mít manko na trénink?
Bude to určitě rozdíl. Bohužel. V tom zdravotním stavu, v jakém jsem byl, by mě odlet s nimi asi zabil. Bylo lepší dát se dohromady. Proto jsme se rozhodli, že zůstanu doma a odletím později.

program ms

14. - 22. února 2009 (časy v SEČ)

14:2.: sprint Ž (8:45)
14.2.: sprint M (11:15)

15.2.: stíhačka Ž (9:00)
15.2.: stíhačka M (11:15)

17.2.: individ. z. M (6:15)

18.2.: individ. z. Ž (10:15)

19.2.: štafeta MIX (10:00)

21.2.: hromadný z. M (9:15)
21.2.: štafeta Ž (11:15)

22.2. hromadný z. Ž (9:00)
22.2. štafeta M (11:15)

Hrozilo, že byste do Pchjongčchangu vůbec nejel?
To jsem si vůbec nepřipouštěl, že by to mohlo dopadnout až takhle. Otázkou je, zda mi ten odpočinek nemůže uškodit.

V sobotu máte první závod, začínáte sprintem. Je možné, že byste nenastoupil?
Jak říkám, to ukáže až aktuální stav. Když budu vědět, že mi to nemůže uškodit, tak bych to je.

Loňský závod v dějišti šampionátu nikdo z českých biatlonistů neabsolvoval. Co o Koreji víte?
Je to pro mě velká neznámá. Tím, že jsme tam nebyli na Světovém poháru, tak to je trošku nevýhoda. Navíc většina závodů se uskuteční vpodvečer, což já v oblibě přiliš nemám. Tratě jsou extrémě těžké. V Ruhpoldingu při svěťáku udělali na trati jedno extrémně prudké stoupání. Tady jsou tři. Je to fakt mazec. Kdo na to nemá, tak brečí.

Vy jste letos měl ve Světovém poháru slabší začátek. Pak jste se ale propracoval nahoru, nyní vám patří 23. místo. Excelentní jste hlavně ve střelbě, kde máte téměř nejlepší výsledky za poslední čtyři roky. Čím to?
Nevím čím to je (usmívá se). Že bych dostal rozum? Nevím. Myslím, že není zase až tak extrémně dobrá. Sice střílím dobře, ale ne zase tak rychle. Asi to pramení z toho, že si na střelnici dokážu říct, na co v té chvíli mám a jak střílet potřebuji.

A co běžecky? Před sezonou jste změnil značku lyží.
Lyže mám, myslím, dobré. Tam problém není. Ale dlouho jsem jim nemohl přijít na kloub. Třeba v Anterselvě se mi jel první závod suprově, cítil jsem se skvěle. Na druhou stranu v té výšce jsem nebyl schopen zregenerovat. Tři závody ve třech dnech byly extrémní. Forma šla postupně nahoru i když to v těch posledních závodech tak nevypadalo. Uvidíme v Koreji.

I přes ty zdravotní trable máte určitě nějaký konkrétní cíl.
Aspoň jednou skončit do desítky. To bych chtěl. Zatím nevím, zda to bude reálné nebo ne.

česká nominace

MUŽI:
Roman Dostál, Tomáš Holubec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek

ŽENY:
Magda Rezlerová, Zuzana Tryznová, Zdenka Vejnarová, Veronika Vítková, Veronika ZvařičováNejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze