Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aspoň dvě medaile. Trenér bikerů věří v úspěch na mistrovství Evropy

Biker Jaroslav Kulhavý při natáčení druhé řady cyklistické školy

2 2010
S medailovými ambicemi odletěli ve čtvrtek čeští bikeři do izraelské Haify, která bude od 6. do 9. července hostit mistrovství Evropy v cross country. Na startu tam bude celkem jedenáct českých jezdců a trenér Jan Slavíček věří v zisk minimálně dvou cenných kovů.

Největším želízkem je Jaroslav Kulhavý, který se v květnu třetím místem v závodě Světového poháru v Offenburgu postaral o nejlepší český výsledek v historii kategorie mužů.

Vzhledem k velkým vedrům v dějišti se Kulhavý rozhodl odcestovat na šampionát odděleně na poslední chvíli a do Haify dorazí až 7. července. Nebude proto členem štafety, která program ME o den dříve zahájí.

"S aklimatizací by neměl být problém. Věřím si, formu mám, tak myslím i na vítězství," řekl Kulhavý, který si o víkendu vyzkoušel jako součást přípravy start v časovce na silničářském mistrovství ČR a obsadil jedenácté místo.

"K aspirantům na medaili ale patří i juniorský mistr světa z lednového šampionátu cyklokrosařů v Táboře Tomáš Paprstka a také štafeta," řekl ČTK Slavíček.

Po rozpačitém vstupu do sezony podle něj prokázala růst formy i Tereza Huříková, která poprvé absolvuje šampionát mezi závodnicemi kategorie elite.

nominace a program

Nominace:

Muži - elite: Jaroslav Kulhavý, Milan Spěšný, Jan Škarnitzl, Matouš Ulman.

Muži do 23 let: Ondřej Cink.

Junioři: Radek Polnický, Daniel Veselý, Tomáš Paprstka, Radim Kovář.

Ženy - elite: Tereza Huříková.

Juniorky: Karolína Kalašová.

Program ME:

6. července: štafeta.

7. července: junioři, juniorky.

8. července: muži do 23 let, ženy do 23 let.

9. července: elite muži, elite ženy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze