Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Asijská nadvláda mezi ženami pokračuje, golfistky českého původu jsou vidět

Yani Tsengová, vítězka Kraft Nabisco Championship 2010. | foto: AP

6 2010
Norka Suzann Pettersenová a Yani Tsengová z Tchaj-wanu jsou velké kamarádky. Trénují v Orlandu na Floridě, šly spolu ve dvojici sobotní kolo prvního major turnaje ženské sezony a nabídly parádní podívanou. V neděli ji okořenily dramatickým finišem.

Ve startovním poli Kraft Nabisco Championship byly i dvě hráčky českého původu. Teprve sedmnáctiletá Jessica Kordová s americkým občanstvím a Sandra Galová s německým.

Po pohodě přišel boj

Po sobotě ještě vedla Angličanka Karen Stupplesová. Její soupeřky, obě vyhlášené "ranařky", v ten den rozdávaly úsměvy, navzájem se hecovaly, sázely se o nejdelší drivy a vyloženě si hru na velmi obtížném hřišti Dinah Shore poblíž kalifornského města Rancho Mirage užívaly. Pohodu přetavily do dvou parádních kol 67 ran.

V neděli se atmosféra změnila. Závěrečný tříčlenný flight se změnil v boj o titul a Stupplesová z něj brzy vypadla.

Suzann Pettersenová - Kraft Nabisco Championship 2010.

Tsengová se už v jednadvaceti letech může chlubit dvěma major tituly. Blýskla se hned na druhé jamce ranou chip-in na eagle a v jednu chvíli získala náskok dokonce už 4 ran.

Bojovnice Pettersenová předvedla na druhé devítce fantastický golf. Na závěrečné pětiparové ostrovní jamce se po skvělém drivu dostala na greenový ostrůvek už druhou ranou.

Chip, který mohl znamenat eagle a vyrovnaní skóre její kamarádky se ale zastavil snad dva centimetry vedle jamky...

Yani Tsengová, vítězka Kraft Nabisco Championship 2010.

"Měla jsem strach se vůbec dívat," přiznala vítězka, která oslavit titul tradičním skokem do jezírka Poppy´s Pond. Patří jí šek na 300 tisíc dolarů a potvrdila prozatímní letošní asijskou nadvládu na zámořské LPGA Tour - čtyři turnaje a čtyři asijské vítězky.

Pettersenová už si by si mohla před své jméno psát přívlastek "věčně druhá".

Bývalé Češky byly vidět

ženský světový žebříček

1. Ochoaová Mexiko

2. Tsengová Tchaj-wan

3. Sin Či-jai Kor. rep.

4. Pettersenová Norsko

5. Mijazatová Japonsko

Také obě hráčky s českými kořeny napsaly zajímavé dílčí kapitoly turnaje. Amatérka Kordová předvedla po nevydařeném prvním kole velké srdce a po báječném pátečními finiši se dokázala o jedinou ránu protáhnout cutem. Nechala za sebou mnohé velké hvězdy a obsadila konečné dělené 67. místo (ze 112 účastnic).

Galová byla po dvou kolech dokonce senzačně v top 10 a může jen litovat extrémně nepovedené soboty, po níž ji 80 ran srazilo hluboko dolů. Ve finále ale opět hrála výborně a vyšplhala se alespoň na dělené 34. místo.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze