Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Asijská invaze začíná. Korejec No není žádný Nobody

No Sung-jul s pohárem pro vítěze Malaysian Open. | foto: AP

8 2010
Mnoho expertů i současných špičkových hráčů se shoduje v tom, že během několika málo let bude první stovka světového golfového žebříčku přetékat asijskými jmény. Vítěz z Malajsie No Sung-jul by mohl být jedním z nich.

Stále teprve osmnáctiletý Korejec (19. narozeniny oslaví až na konci května) by se mohl stát lídrem nové mladé asijské vlny, která zaplaví horní patra světového žebříčku, podobně jako se to podařilo golfistkám.

V první stovce světového ženského žebříčku (Rolex Rankings) bylo k 1. březnu celkem 59 asijských hráček, z toho 35 z Jižní Koreje.

V mužském oficiálním světovém žebříčku je ale situace stále úplně jiná – Jang Jong-un a druhý hráč konečného pořadí v Malajsii Čche Kjong-ču jsou jedinými dvěma Korejci v první stovce. V ní je stále jen dvanáct asijských hráčů a žádný do čísla 28.

Vzhledem k současnému obrovskému golfovému boomu v Asii se ale tato situace zřejmě rychle změní. "No je jedním z největších současných golfových talentů vůbec," tvrdí jeho velký vzor a sedminásobný vítěz z americké PGA Tour Čche (na snímku). "Trefuje a kontroluje míč jako nikdo jiný a myslím, že má před sebou zářivou budoucnost."

K.J. Choi, Malaysian Open

Noovo premiérové vítězství v European Tour zpečetila mimořádně dramatická situace na poslední jamce, která potvrdila, že mladému Korejci rozhodně nechybí golfové srdce a pevné nervy.

Pod tlakem situace zatáhl drive na pětiparové jamce, dlouhé 580 metrů, výrazně doleva a druhou ranou se ocitl se až na betonové cestičce pro golfové vozíky.

Naštěstí směl beztrestně spustit míč na okraj tréninkového greenu u klubovny a pak předvedl úžasný třicetimetrový chip, který skončil pouhých 45 centimetrů od jamky a vedl k vítěznému birdie.

No v neděli inkasoval šek na 333 333 dolarů a má nyní hrací kartu na asijskou, japonskou i evropskou sérii.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze