Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Úleva pro Asafu Powella: sprinter už nečelí policejnímu vyšetřování

Jamajský sprinter Asafa Powell se raduje z vítězství v Ostravě. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

2 2015
Jamajský sprinter Asafa Powell už není v Itálii vyšetřován kvůli dva roky staré dopingové kauze. Podle médií byl případ na žádost státních zástupců v Udine zastaven. Powell a s ním také další sprinterka Sherone Simpsonová a trenér Christopher Xuereb čelili podezření, že porušili tamní antidopingový zákon.

Bývalý světový rekordman a majitelka stříbrné olympijské medaile ze štafety z her v Londýně byli před dvěma lety na soustředění v Lignanu, když se dostala na veřejnost informace o jejich pozitivních dopingových testech z domácího šampionátu.

Italská policie tehdy prohledala jejich pokoje i pokoj jejich kanadského kondičního kouče Xuereba a zabavila léky a potravinové doplňky.

V Itálii je doping posuzován jako trestný čin, proto případ začala vyšetřovat prokuratura. Šéf policie v Udine Antonio Pisapia řekl agentuře AP, že jako jediná sporná látka byl při razii zjištěn stimulant oxilofrin.

Ten také stál za pozitivními testy Jamajčanů, po sportovní stránce byli Powell i Simpsonová potrestáni za jeho užití zákazem startu na osmnáct měsíců. Sportovní arbitráž CAS později snížila tresty na půl roku.

Oba atleti vždy argumentovali tím, že látka musela pocházet z jednoho z potravinových doplňků, které jim dodal Xuereb.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze