Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Armstrong zrušil svůj soukromý antidopingový program

Cyklista Lance Armstrong | foto: Reuters

12 2009
Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong ruší soukromý antidopingový program, který zavedl po návratu k profesionální cyklistice po tříleté pauze. Program měl dokázat, že sedmatřicetiletý jezdec stáje Astana nepoužívá zakázané prostředky, nakonec se však ukázal jako příliš nákladný a komplikovaný na organizaci.

"Je to těžké. Bylo tady hodně problémů: finančních, logistických, právních... Snažili jsme se je vyřešit, ale nakonec nás to přinutilo k tomu vše odložit na jindy," řekl agentuře AP uznávaný expert na doping Don Catlin, který měl Armstronga testovat a poté výsledky zveřejňovat na internetu.

"Aby bylo možné dávat testy na web, potřebovali bychom minimálně dva vědce, aby to dělali a současně vysvětlovali, co to vůbec znamená," dodal.

Armstrong se proto rozhodl, že se soukromým testováním skončí a na svých stránkách livestrong.com bude uveřejňovat výsledky testů Mezinárodní cyklistické unie UCI a stáje Astana, za kterou závodí.

"Lance je nejtestovanější sportovec na světě. Od návratu k cyklistice se podrobil šestnácti mimosoutěžním testům," přidal Armstrongův právník Bill Stapleton. "Program Dona Catlina by byl skvělý, ale opravdu to nešlo zorganizovat," dodal.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze