Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Armstrong: I ve své nejlepší formě bych možná s Contadorem prohrál

Lance Armstrong se v cíli Tour de France potěšil se svým synkem Maxem a přítelkyní Annou Hansenovou. | foto: Reuters

27 2009
Byl vstřícný a usmíval se, přestože nevyhrál. Ještě nikdy nebylo pro Lance Armstronga třetí místo v cyklistickém závodě tak sladké jako při letošní Tour. "Ničeho nelituji," řekl v pařížském cíli.

"Situace byla jiná, než když jsem tu vítězil. Nezměnil bych nic na svém vystoupení, taktice, přípravě. Pro mě je tohle šťastné třetí místo. Kdyby mi kdysi před Tour řekli, že skončím třetí, rozčílil bych se. Letos jsem na sebe hrdý. A mé děti mohou být hrdé na svého otce."

O čem ještě sedminásobný šampion nejslavnějšího závodu hovořil?

O Contadorovi. "I ve své vrcholné formě v letech 1999 až 2005 bych s ním možná prohrál. Alberto je mnohem lepší, než byl Jan Ullrich za svých nejlepších let."

O pnutí v týmu. "Možná si Alberto myslel, že už na startu bude nezpochybnitelným lídrem. Ale tuto otázku musel zodpovědět až průběh závodu. Až ve Verbieru bylo jasno."

O Mont Ventoux. "Něco neuvěřitelného. Připadalo mi, jako by se k silnici nastěhovala celá Francie a polovina Ameriky."

O příští sezoně. "Určitě bych se chtěl na Tour vrátit. Jistě, pár věcí v přípravě změním. Ale když se ohlížím za letošní sezonou, tak s výjimkou březnové zlomeniny klíční kosti šlo všechno podle plánu."

O svém novém týmu. "Do RadioShacku se mnou odejdou i Levi Leipheimer a Andreas Klöden. Společně vyzveme Contadora."

O tom, jak Contadora porazit. "Je mnoho proměnných faktorů. Má kondice, jeho kondice, týmová taktika, průběh závodu... Proto závodíme, abychom neustále zkoušeli něco nového vymyslet. Zůstávám pozitivní. Má výkonnost bude za rok o něco lepší. Ale pokud zůstane Alberto na letošní úrovni, bude vítězství nad ním složité. To je fakt."

O dopingu. "Cynici a skeptici nevěřili, že mé minulé triumfy byly čisté. Stále jsou v tiskovém středisku pochybovači. Ale už jich není tolik. Myslím, že i mé letošní třetí místo je umlčelo. Viděli 38letého sportovce, testovaného za rok víc než padesátkrát... To už bych vážně musel mít nějaký supertajný záhadný doping. Což je nesmysl."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze