Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Antošová přivezla bronz a pak maturovala

Dvojskif: Antošová a Gabriela Vařeková - DVOJSKIF. Děčínská veslařka Jitka Antošová (vzadu) skončila s Gabrielou Vařekovou třetí na Světovém poháru. | foto: www.veslo.cz - Jiří KolišMF DNES

31 2006
Děčín - Dvojskif děčínské veslařky Jitky Antošové s Gabrielou Vařekovou získal znenadání senzační bronzové medaile na úvodním závodě Světového poháru v Mnichově. Pro mladou dvojici to bylo první velké finále mezi seniory v kariéře.

"Pro české veslování je to velmi příjemné. Tak vysoko jsme ženskou posádku s výjimkou Knapkové dlouho neměli," sdělil ČTK reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

Antošová s Vařekovou se pyšní dvěma tituly juniorských mistryň světa, když na loňském šampionátu v německém Brandenburgu obhájily zlato ze španělského Baňoles.

Jakého výsledku si Antošová víc váží? "Nedá se to srovnávat. Světový pohár je prestižní, ale tituly mistryň světa jsou cennější, i když jsou jen juniorské," říká veslařka.

V Mnichově se podle ní o víkendu nesešla v jejich disciplíně kompletní světová špička. "Konkurence tam sice určitě byla, ale chyběl výborný dvojskif z Nového Zélandu a nepřijely tam ani Bulharky," nepřeceňuje Antošová úspěch. "Je to o náhodě," doplnila skromně.

Finiš skončil takto: 1. Vernonová, Bebingtonová (Velká Británie) 7:02,28, 2. Schmudeová, Schillerová (Německo) 7:03,58, 3. Antošová, Vařeková 7:05,50.

"Ještě 300 metrů před cílem jsme byly všechny tři lodě nastejno, do cíle jedou špičky, je to fakt o štěstí," prohlásila Antošová.

S Vařekovou, která je z Olomouce a závodí za Přerov, se sešly pár dní před závodem. "Obě chodíme na střední školu. My jsme spolu seděly po tři čtvrtě roku, vůbec jsme nevěděly, do čeho jdeme."

Ty dvě spolu vychází výborně. "Můžeme se spolu bavit o čemkoliv, záleží na tom, kdo je na blízku," směje se svěřenkyně děčínského kouče Václava Pazderky.

Antošová začala veslovat teprve před šesti lety. Na letním táboře ji kdysi uchvátil veslařský trenažér, a tak se přihlásila do klubu.

"Hned druhý den se jelo na soustředění, tak jsem do toho spadla," vzpomíná velký český talent. Včera odmaturovala na stavební průmyslovce. "Od září už budu v Praze," informovala Antošová.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze