Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonistům se v olympijské generálce nevedlo. Propadák, řekl Rybář

Francouzský biatlonista Martin Fourcade slaví vítězství ve štafetě v italské Anterselvě. | foto: AP

19 2014
Českým biatlonistům poslední start před olympijskými hrami v Soči na optimismu nepřidal; štafeta Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec dojela v závodu Světového poháru v Anterselvě dvanáctá - poslední klasifikovaná. Na stupních se seřadily kvarteta Francie, Švédska a Německa.

Nejdřív museli biatlonisté čekat. Nad areálem v Anterselvě dlouho úřadovala mlha, kvůli které rozhodčí předčasně ukončili ženské štafety. Jakmile se rozplynula, sneslo se na tratě husté sněžení.

Trenér Ondřej Rybář o štafetě

"Zhodnotil bych to výsledkově jako velký propadák. Určitě spokojenost být nemůže. Moravec svůj úsek zvládl, jak měl, ani u Soukupa to nebylo nijak zlé. Velké pokárání Šlesingr na prvním úseku, protože chyba, co udělal na střelnici, když vstával po páté ráně, byla dost zásadní. Podle informací, co mám, nám ani lyže nepomohly. Může se stát, že se promaže, nebyli bychom první tým, kterému by se to stalo. Po lepších závodech musí přijít i horší, žádné ukvapené závěry z toho dělat nebudu. Ale nepotěšilo mě to."

I proto odstartoval mužský štafetový závod o půl hodiny později. A Češi v čerstvě napadaném sněhu nezačali ideálně, po prvních dvou úsecích , na nichž se představili Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík, figurovali až na čtrnácté pozici s odstupem téměř tři a půl minuty za nejlepšími.

Jaroslav Soukup vytáhl české barvy o dvě místa výše a Ondřej Moravec po bezchybném střeleckém výkonu projel cílem jako poslední klasifikovaný, dvanáctý se ztrátou přes čtyři minuty na Francii. Jen na střelnici ztratili svěřenci trenéra Ondřeje Rybáře na vítěze přes minutu a půl.

Pro biatlonisty je dvanácté místo nejhorším výsledkem v sezoně. V německém v Ruhpoldingu dojeli před deseti dny pátí a v předešlých závodech byli sedmí a devátí. Závěrečnou přípravu na olympiádu absolvují muži ve slovinské Pokljuce.

Závody SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie)

Muži - štafeta 4x7,5 km

1. Francie (S. Fourcade, Boeuf, Beatrix, M. Fourcade) 1:14:34,1 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Švédsko (Arwidson, Ferry, Lindström, Bergmann) -2,6 (1+5), 3. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -38,8 (1+10), 4. Norsko -1:34,6 (2+11), 5. Rakousko -2:33,4 (0+8), 6. Kanada -2:41,4 (2+11), ...12. Česko (Šlesingr, Krupčík, Soukup, Moravec) -5:05,9 (0+9).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze