Anketa

Sportovec roku 2007, Moravskoslezský kraj

celkem hlasů: 851

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 21. ledna 2008. Anketa je uzavřena.

Září - Jan Miketa, vodní lyžař 302

Vodní lyžař Ski Clubu Hlučín přivezl v září z juniorského mistrovství Evropy vodních lyžařů v německém Alfsee dva tituly, když zvítězil ve slalomu a také v kombinaci.

Prosinec - Eva Kurfürstová, lyžařka 165

Prožívá svou nejlepší sezonu. Lyžařka Ski Klubu Karviná v prosinci bodovala ve Světovém poháru, když byla dvacátá v americkém Aspenu a dvacátá třetí v rakouském Lienzi.

Divoká karta - Libor Uher, horolezec 106

Po Jozefu Rakoncajovi je druhým Čechem, který stál na druhé nejvyšší hoře světa, na K2 (8 611 metrů). Byl členem Czech mountaineering expedition Ostrava 2007, kterou vedl Leopold Solovský.

Červenec - Kateřina Cachová, atletika 58

Vícebojařka SSK Vítkovice se loni v červenci stala na domácí půdě, na Městském stadionu v Ostravě, mistryní světa do 17 let. Už několik let potvrzuje, že z ní roste velký atletický talent.

Duben - Dušan Kašický, futsalista 43

Dokáže spoluhráče strhnout k výborným výkonům. Výrazně pomohl Jistebníku k prvnímu místu po základní části 1. ligy futsalistů i k postupu do finále. Tým nakonec skončil druhý.

Srpen - Róbert Zeher, fotbalista 40

Výborně stejně jako celý Baník Ostrava rozjel nynější ročník 1. ligy. V úvodních pěti utkáních dal pět gólů a výrazně přispěl k neporazitelnosti svého celku. Pak jej ale přibrzdilo zranění.

Květen - Martin Lukeš, fotbalista 37

V jarní části 1. ligy byl největším tahounem fotbalistů ostravského Baníku. Pod jeho kapitánským vedením patřil tým na jaře k nejlepším v lize. Na podzim ho zabrzdilo vážné zranění kolena.

Říjen - Martin Vojtek, hokejista 27

Patří v této sezoně k největším oporám třineckých Ocelářů. Navíc stále vévodí brankářským statistikám celé extraligy. S ním v brance Třinečtí v říjnu vyhráli deset z 12 zápasů.

Leden - Jiří Burger, hokejista 26

Na začátku loňského roku táhl po nevyvedené sezoně jako kapitán tým Vítkovic do play-off. Ostravští hokejisté sice zdatně finišovali, do vyřazovacích bojů se ale nedostali.

Červen - Denisa Ščerbová, atletika 24

Dálkařka SSK Vítkovice, která si úspěšně vede i v sedmiboji, má z loňského června mistrovský titul v dálce. V červenci pak skončila o 1 centimetr druhá na mistrovství Evropy atletek do 22 let.

Listopad - Jiří Curney, florbalista 14

Talentovaný útočník SK FbC Třinec se zaskvěl ve Švýcarku na mistrovství světa hráčů do 19 let. S 5 brankami a 5 asistencemi byl třetím nejproduktivnějším hráčem turnaje a dovezl si stříbro.

Únor - Pavel Kožušník, florbalista 7

Zkušený florbalový útočník prokázal svůj um v závěru minulé florbalové sezony. Mužstvo Torpeda Pegres Havířov dokráčelo pod jeho vedením až do finále extraligy.

Březen - Štěpán Laja, florbalista 2

Stejně jako Pavel Kožušník v předchozím měsíci byl i Štěpán Laja oporou havířovských florbalistů. Svými skvělými zákroky v brance dotáhl tým k extraligovému stříbru.

Upozornění

Regulérnost ankety průběžně kontroluje automat. Prokazatelně podvodné hlasy mohou být dodatečně mazány.

Najdete na iDNES.cz