Český sdruženář Tomáš Portyk během skoku v rámci závodu dvojic na mistrovství...

Český sdruženář Tomáš Portyk během skoku v rámci závodu dvojic na mistrovství světa v Seefeldu. | foto: AP

Nejlepším českým sdruženářem je počtvrté v řadě Portyk

• 0
Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího českého sdruženáře. Mezi juniorskými závodníky zvítězil v hlasování úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR David Zemek, kategorii žen ovládla Tereza Koldovská a primát nejúspěšnějšího trenéra získal kouč juniorů Martin Zeman.

Portyk kraluje anketě už od ročníku 2015/16. Třiadvacetiletý závodník Dukly Liberec měl v listopadu vynikající start do Světového poháru, ve finském středisku Ruka skončil čtvrtý. Poté sice jeho výkony značně kolísaly, přesto byl v konečném pořadí SP jednoznačně nejlepším českým zástupcem.

Poprvé v historii trenérské ankety nefigurovalo na prvním místě jméno Šablatura. Předchozím ročníkům dominovali reprezentační trenéři Luděk a Marek Šablaturovi, letos však zřejmě pod dojmem nepřesvědčivých výkonů sdruženářů na mistrovství světa v Seefeldu udělili tipující více bodů kouči juniorů Zemanovi.