Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo byl českým králem biatlonové zimy? Zvolit ho můžete sami

PŘIDÁ DALŠÍ CENU? Gabriela Soukalová získala velký křišťálový glóbus a tři malé. Stane se i Biatlonistkou roku podle čtenářů iDNES.cz? | foto: AP

2 2016
Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Michal Krčmář, Ondřej Moravec či Michal Šlesingr? Stejně jako loni můžete zvolit nejlepšího biatlonistu sezony podle čtenářů iDNES.cz. Vítěz(ka) si cenu převezme 11. května na Galavečeru biatlonu, na který mohou dorazit i fanoušci.

Český biatlon má za sebou další mimořádnou sezonu. Gabriela Soukalová vyhrála Světový pohár i tři malé glóby, celkem stála ona a její krajané šestnáctkrát na stupních vítězů. Na mistrovství světa sice Češi nezískali medaili, ale jedenáctkrát se dostali do elitní desítky. Výrazněji se začali prosazovat mladší závodníci Lucie Charvátová a Michal Krčmář.

Zapojte se do ankety

Hlasovat můžete do pátku 6. května do 23 hodin

„Nebyla tam olympiáda, která zůstane zarytá asi nejhlouběji v paměti. Nebyly medaile z mistrovství světa. Ale velký glóbus je snem každého sportovce i trenéra. Sezona dopadla výborně,“ pochvaloval si šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář.

Kdo v ní vynikal nejvíce? O tom můžete rozhodnout vy sami. Portál iDNES.cz stejně jako loni pořádá čtenářskou anketu o nejlepšího biatlonistu sezony, který bude vyhlášený v přímém přenosu České televize 11. května v Hudebním divadlu Karlín. Tamtéž bude oceněn i král biatlonové zimy podle hlasování členů Českého biatlonového svazu.

Pokud se chcete galavečeru zúčastnit, můžete - vstupenky jsou v předprodeji na stránkách divadla.

V předchozí sezoně dosáhli Češi dokonce na 21 umístění na stupních vítězů - a její vládkyní se tehdy na galavečeru stala Veronika Vítková, čtvrtá žena Světového poháru. Anketu iDNES.cz ovládla štafeta žen, která dobyla malý glóbus.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze