Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězda Fenclové stoupá, je podruhé nejlepší českou jachatřkou

Jachtařka Veronika Fenclová na závodech Světového poháru v Miami. | foto: ČTK

2 2011
Veronika Fenclová obhájila loňské prvenství v anketě o nejlepšího jachtaře roku. Závodnice v lodní třídě Laser Radial suverénně zvítězila se ziskem 196 bodů před druhou Lenkou Mrzílkovou a třetím Michaelem Maierem. Výsledky dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

Fenclová prožila nejpovedenější sezonu v kariéře a anketu opanovala suverénněji než před rokem. V závodech Světového poháru pravidelně končila mezi nejlepšími a v celkovém hodnocení seriálu obsadila druhé místo.

Na mistrovství Evropy dojela devětadvacetiletá závodnice sedmá a na světovém šampionátu si čtrnáctým místem vylepšila své maximum.

Ve svém prvním závodě této sezony skončila v Miami před pár dny na šestém místě. Hlavní vrchol letošního roku ji čeká v prosinci. Na mistrovství světa v australském Perthu se bude bojovat o dvě třetiny účastnických míst na olympijských hrách 2012 v Londýně.

Tradiční tuzemská anketa se podruhé vyhlašovala v pozměněném formátu. Místo nejúspěšnějších závodníků v okruhovém a námořním jachtingu nyní delegáti výroční konference ČSJ volí nejlepšího muže a ženu uplynulé sezony.

Ceny si stejně jako před rokem odnesli zkušený reprezentant Maier a absolutní vítězka ankety Fenclová. Juniorům vládli Lukáš Cejnar s Markétou Audyovou.

jachtař roku - výsledky

Hlavní kategorie: 1. Fenclová 196 bodů.

Muži: 1. Maier 86, 2. Křížek a Hájek 85, 3. Kubový-Roček 56.

Ženy: 1. Fenclová 196, 2. Mrzílková 129, 3. Skořepová 55.

Junioři: 1. Cejnar 159, 2. Teplý 154, 3. Sivý 77.

Juniorky: 1. Audyová 154, 2. Staňková 104, 3. Kořanová 77.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze