Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo bude králem biatlonistů? Hlasovali i čtenáři iDNES.cz

BIATLONOVÍ MEDAILISTÉ. Čeští biatlonisté Jaroslav Soukup (zleva), Gabriela Soukalová, Veronika Vítková a Ondřej Moravec s medailemi, které vybojovali na olympijských hrách v Soči. (20. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

23 2014
Co je víc? Tři olympijské medaile Ondřeje Moravce, nebo dva cenné kovy Gabriely Soukalové a její triumfy v závodech Světového poháru? Nebo by bylo nejspravedlivější dát hlas celé české smíšené štafetě? Biatlonisté hledají svého krále v olympijské zimě a zapojit se mohli i čtenáři iDNES.cz.

Slavnostní "korunovace" se uskuteční 27. května při galavečeru v pražském klubu SaSaZu. Zde bude vyhlášen i vítěz čtenářské ceny, tedy vítěz hlasování "Nejlepší biatlonista roku podle čtenářů iDNES.cz".

Pro biatlon to byla v Česku nejúspěšnější zima v historii. Dlouhá desetiletí, kdy čekal na svoji první olympijskou medaili, skončila hned v prvním závodě v Soči zásluhou Jaroslava Soukupa.

Vše, co v olympijském středisku laura následovalo, se pak dalo nazvat jediným slovem: pohádka. Celkem pět medailí překonalo - i přemrštěná - očekávání.

Ale už celá sezona začala skvěle triumfem smíšené štafety při zahajovacím závodě Světového poháru v Östersundu. Gabriela Soukalová potom sama stála na nejvyšším pohárovém stupni třikrát a v prosinci i lednu vozila žluté číslo vedoucí závodnice. Na pohárové pódium vystupovali také Ondřej Moravec a Veronika Vítková.

V anketě jsme nabídli celkem pět kandidátů. Na vás bylo, komu cenu přiřknete.

Nominace

Ondřej Moravec
Nejúspěšnější český biatlonista na ZOH v Soči: stříbro ve stíhacím závodě a se smíšenou štafetou, bronz v závodě s hromadným startem. První český muž od dob legendárního vytrvalce Emila Zátopka, který na OH získal více než dvě medaile.

Gabriela Soukalová
Na ZOH zářila stříbrně: 2. místo v závodě s hromadným startem, 2. místo se smíšenou štafetou. V průběhu sezony vyhrála tři individuální závody Světového poháru, nosila žlutý dres vedoucí závodnice a v celkové klasifikaci SP skončila na čtvrtém místě.

RADOST V CÍLI. Čeští biatlonisté vybojovali stříbrnou olympijskou medaili ve

RADOST V CÍLI. Čeští biatlonisté vybojovali stříbrnou olympijskou medaili ve smíšené štafetě. (19. února 2014)

Jaroslav Soukup
Muž, který odstartoval český biatlonový boom na ZOH 2014. Zapsal se do historie, v Soči se stal historicky prvním českým olympijským medailistou v biatlonu: bronz ve sprintu, stříbro se smíšenou štafetou.

Veronika Vítková
Dívka se železnou vůlí, která se dokázala postavit těžké nemoci. Opora smíšené štafety na ZOH, se kterou vybojovala stříbro. Byla i čtvrtá s ženskou štafetou a šestá v individuálním závodě. V konečné klasifikaci SP pronikla poprvé v kariéře do Top Ten, obsadila 9. místo.

Smíšená štafeta
Česká medailová jistota. Třetí při SP 2012/13, bronzová na MS 2013, vítězná v zahajovacím závodě SP 2013/14 a stříbrná na ZOH 2014! Další komentář netřeba. V Soči běžela ve složená Vítková, Soukalová, Soukup a Moravec.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze