Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Anissinová s Peizeratem zatím až druzí

30 2000
Nice - Italové Barbara Fusaová-Poliová a Maurizio Margaglio překvapivě vedou soutěž tanečních párů na mistrovství světa v krasobruslení. Po dnešním originálním tanci nečekaně odsunuli na druhé místo domácí favority Marinu Anissinovou s Gwendalem Peizeratem, což šokovalo vyprodanou halu Palais des Expositions v Nice.
Pět z devíti rozhodčích zařadilo Fusaovou-Poliovou s Margagliem v originálním tanci na první pozici, Anissinová z Peizeratem byli nejvýše jen u čtyř sudích. Zatímco po úterních
povinných tancích sklidili Francouzi největší aplaus a suverénně se usadili v čele soutěže, dnes odjeli z ledu za hrobového ticha.

Italové úspěšně zaútočili z druhého místa a mají k titulu blíže. "Myslím, že jsme dnes zajeli na více než sto procent," řekl  Margaglio. "Věděli jsme, že potřebujeme předvést perfektní výkon, protože bojujeme s výbornými soupeři a navíc v jejich vlasti," dodal na adresu Anissinové s Peizeratem. Francouzský závodník zdůraznil, že o titul budou s Anissinovou ze všech sil bojovat.  "Nemohu říci, že jsme dnes dobře bruslili. Na zítřek ale máme připravenou velmi působivou a náročnou skladbu," slíbil.

Třetí zůstali po dvou třetinách soutěže Irina Lobačevová s Iljou Averbuchem z Ruska. Čeští reprezentanti Kateřina Kovalová a David Szurman jsou šestadvacátí a mezi 24 postupujících párů do pátečních volných jízd se nevešli.

Výsledky - po originálních tancích:
1. Fusarová-Poliová, Margaglio (It.) 1,4 bodu, 2. Anissinová, Pizerat (Fr.) 1,6, 3. Lobačevová, Averbuch (Rus.) 3,0, 4. Drobiazková, Vanagas (Lit.) 4,0, 5. Chaitová, Sachnovski (Izr.) 5,4, 6. Winklerová, Lohse (Něm.) 5,6, 7. Grušinová, Gončarov
(Ukr.) 7,0, 8. Langová, Černyšev (USA) 8,8, 9. Denková, Staviski (Bul.) 9,0, 10. Nowaková, Kolasinski (Pol.) 9,4 ... 26. Kovalová, Szurman (ČR) 25,4, 28. Durkovská, Mesároš (SR) 27,6.

Italové Barbara Fusaová-Poliová a Maurizio Margaglio právě dokončili povedenou jízdu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze